Ceniona gra z PS4 miała dostać remaster na PC i PS5, ale ją anulowano

Dreams miało wyjść na PC i PS5 | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5

Dreams to cichy hit z PS4. Teraz gra nie jest już oficjalnie wspierana, choć pierwotnie rozważano jej port na PC oraz ulepszoną wersję na PS5.

Co bardziej kreatywni gracze do dziś ciepło wspominają świetne Dreams, które w momencie premiery okazało się wielkim sukcesem Media Molecule. Deweloperzy wydali bowiem dość rozbudowane narzędzie do tworzenia własnych gier. Gracze nierzadko zaskakiwali swoimi pomysłami, a projekt miał gigantyczny potencjał. Niestety, po drodze coś poszło nie tak, a dziś gra nie jest już nawet wspierana.

Dreams bez remastera na PS5 i PC

Zanim jednak Media Molecule dotknęła fala zwolnień i definitywny koniec Dreams, rozważali oni jej ulepszoną wersję. Nie do końca wiemy, czemu tytuł został anulowany. Faktycznie jednak miała powstać nowa wersja na PS5 i PC. Tak przynajmniej twierdzi insider Lance McDonald (za Reddit).

Najbardziej boli dość zmarnowany potencjał, bo Dreams w przypadku PC mogłoby zapewne liczyć na gigantyczne zainteresowanie. Na swój sposób jest to pewnego rodzaju wariacja w stylu szalenie popularnego Garry’s Mod, ale oferująca znacznie więcej. Przede wszystkim dało się w grze stworzyć różnorodne pomysły, które nawet niekoniecznie musiały być stricte grami wideo. Projekty użytkowników PS4 mogły zachwycić, ale wygląda na to, że nie doczekamy się reinkarnacji pozycji.

Wedle plotek, hit od Media Molecule na PS5 miał oferować pełne wsparcie myszki i klawiatury. Co więcej, gracze dostaliby wsparcie funkcji RTX, co mogłoby drastycznie odmienić wizualną stronę ich pomysłów. Gra rzekomo była w pełni gotowa do wydania, ale Sony musiało się zdecydować na zablokowanie premiery. Czy może jednak kiedyś tytuł ten faktycznie powróci? Nie jest to wykluczone, ale raczej mało prawdopodobne.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie