PS VR2 dla PC? Sony szykuje oficjalne wsparcie

PS VR2 ma oficjalnie działać także na PC | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

PS VR2 jest świetnym sprzętem, choć grono jego odbiorców jest mocno ograniczone przez fakt, że współpracuje tylko z PS5. I to ma się zmienić.

Skoro Sony coraz chętniej wchodzi w rynek gier PC, oferując nawet najnowsze premiery na konsole tego samego dnia. Teraz być może do grona wspieranych tytułów wchodzą również gry z PS VR2.

PS VR2 także dla PeCeciarzy?

Na komputerach osobistych znajdziemy szereg sprzętu VR, w tym choćby najpopularniejszy zestaw Meta Quest 3. To, co oferują te urządzenia, zależy już od konkretnego modelu, ale nie można zapomnieć także o grach! Nie wszystkie największe gry VR dostępne są na PC, jak choćby kilka uznanych i cenionych pozycji powstałych z myślą o PS5. Horizon Call of the Mountain to jeden z tych tytułów. I może właśnie doczekać się debiutu na PC.

Dotyczą bowiem dostosowania PS VR2 z myślą o użytkownikach komputerów osobistych. Na blogu PlayStation znalazła się mała zapowiedź tego, na co mogą liczyć fani wirtualnej rzeczywistości. Na samym końcu wpisu, jak gdyby nigdy nic, pojawiła się informacja o szykowaniu wsparcia dla PC.

Ponadto z przyjemnością informujemy, że obecnie testujemy możliwość uzyskania przez graczy VR2 dostępu do dodatkowych gier na PC, aby zaoferować jeszcze większą różnorodność gier oprócz tytułów PS VR2 dostępnych na PS5. Mamy nadzieję, że wsparcie to będzie dostępne w 2024 roku, więc bądź na bieżąco z kolejnymi aktualizacjami.

czytamy na blogu PlayStation

Więcej informacji w tej sprawie nie dostaliśmy, ale chyba ich nie potrzeba. Teraz musimy tylko czekać na więcej informacji o premierze – jak zgaduję – nowego software’u dla sprzętu. Wszak już od premiery niektórzy starają się, aby gogle z PS5 działały na komputerach i całkiem nieźle im to idzie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie