PS VR2 działa także na PC. Gracze donoszą o zaskakującym odkryciu

PS VR2 działa także na PC. Gracze są zdumieni odkryciem
Newsy PC PS5

Gracze postanowili podłączyć zestaw PS VR2 do PC. Jak się okazało po włożeniu wtyczki… wszystko działa. Nie jest to jednak pełna kompatybilność.

Jeszcze przed premierą PS VR2 gracze nie byli pocieszeni. Głośno było o plotkach jakoby Sony specjalnie chciało zablokować współpracę swojego next-genowego headsetu VR z PeCetami. Nieoficjalne informacje wskazywały na specjalną blokadę, która miałaby uniemożliwić podłączenie jednego do drugiego. Jak się jednak okazało – nic takiego nie ma miejsca. Daleko jednak do pełnej kompatybilności, więc o ogrywaniu gier VR można chwilowo zapomnieć.

Na Twitterze pojawił się ciekawy wpis niejakiego iVRy, który twierdzi, że nowy zestaw VR od Sony działa na PC. Do tego potrzeba jednak karty ze specjalnym złączem lub jakiegokolwiek złącza VirtualLink lub też adaptera. Z czasem pojawiło się coraz więcej doniesień o tym, że headset w pewien sposób jest kompatybilny. Nie jest to jednak tania zabawa, bo specjalistyczny adapter potrafi być naprawdę drogi.

Z drugiej jednak strony nie ma co marzyć o możliwości grania w gry VR na zestawie od Sony. Headset owszem, działa, ale w formie monitora. Wyświetla on więc jedynie obraz transmitowany na nasz główny monitor, choć to i tak jest sporym krokiem milowym w kierunku możliwej pełnej współpracy PS VR2 z PC.

Wyświetlacz działa. Śledzenie 3Dof działa. Działa poprawnie jako monitor. Nic poza tym. Potrzebuje sterownika SteamVR i wielu innych rzeczy.

– wyjaśnia Thrill na Twitterze

Podłączyć ten sprzęt do PC postanowił również YouTuber Tyriel Wood – entuzjasta VR. Ostatecznie okazało się, że to faktycznie działa i wszystko zostało udokumentowane na filmie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie