Helldivers 2 jest tak popularne, że nie każdy ma szansę zagrać. Na dokładkę otrzymało kontrowersyjne zabezpieczenia

Helldivers 2
Newsy PC PS5

Helldivers 2 to kooperacyjna strzelanka TPP, będąca drugą częścią serii zapoczątkowanej w 2015 roku. Shooter zadebiutował przed czterema dniami i jest już tak popularny, że nie każdy gracz ma szansę dostać się do lobby.

W Helldivers 2 – inaczej, niż miało to miejsce w pierwszej części serii – akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Rozgrywka przebiega po sieci i koncentruje się na eksterminacji hord przeciwników. Wrogów eliminujemy, robiąc użytek rozbudowanego arsenału, obejmującego pistolety, karabiny maszynowe czy miotacze ognia. Brzmi dość trywialnie, ale gra zrobiła taką furorę, że sprzedało się już ponad milion kopii, zaś w najlepszym momencie na Steamie grało w nią ponad 150 tysięcy osób. Niestety ta popularność sprawiła, że momentami do gry trudno jest się dostać. Twórcy gry przepraszają za niedogodności i wspominają, że gra nie została przewidziana aż na takie tłumy graczy na raz:

Mówiąc w kategoriach technicznych, nasze usługi, a także usługi naszych partnerów, mają ogranicznik szybkości, który odrzuca połączenia przekraczające określoną liczbę na minutę, aby zapobiec awarii całego systemu. Udało nam się zwiększyć limit szybkości z 10 000 połączeń na minutę do 20 000/min, a całkowita pojemność jednoczesnych graczy została zwiększona z 250 000 do 360 000. To jednak czasami wciąż nie wystarcza, ponieważ liczba graczy potrafi skoczyć do 360 000.

Popularność Helldivers 2 wymusiła kontrowersyjne zabezpieczenia

To jednak nie koniec przykrawych wieści dotyczących gry. Jak się okazuje, otrzymała ona wyjątkowo agresywne zabezpieczenie przeciw oszustom. Mowa o oprogramowaniu typu rootkit, które działa na poziomie jądra systemu. Deweloper zapewnia jednak, że program nie zbiera z komputera gracza żadnych wrażliwych danych, wyłącza się po zamknięciu gry i w przypadku odinstalowania tytułu także zostaje usunięty z komputera użytkownika. Chęć zastosowania oprogramowania deweloper tłumaczy następująco:

Po pierwsze, chcieliśmy się upewnić, że wszyscy będą się dobrze bawić w Helldivers 2, niezależnie od tego, czy grają z przyjaciółmi, byłymi przyjaciółmi, czy losowo dobieranymi graczami. W przypadku innych naszych gier zauważyliśmy, że panoszący się po serwerach oszuści bardzo negatywnie wpływają na chęć graczy do dalszej zabawy, zwłaszcza z przypadkowymi użytkownikami.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie