PS VR 1 2 - ludzie w goglach

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi: ,

PS VR 2 ma zadebiutować szybko, ale może trochę rozczarować fanów VR

Pojawiły się nowe doniesienia odnośnie PS VR 2. Gogle od Sony mogą niemiło zaskoczyć graczy chcących zaopatrzyć się w nowe PS VR.

Niedawno opublikowano prezentację kontrolerów PlayStation VR 2. Nowa generacja wirtualnej rzeczywistości od Sony na ten moment zapowiada się ciekawie, choć wciąż brakuje informacji o samych goglach. Na ratunek fanom VR przybywa Bloomberg z nowymi doniesieniami o sprzęcie.

Zgodnie z raportem portalu, PS VR 2 ma docelowo ukazać się w okresie świątecznym w 2022 roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Sony niedawno ujawniło sprzęt, jest to dość prawdopodobne. Oczywiście wskazany termin należy traktować z przymrużeniem oka, wszak nadal nie jest to oficjalna informacja od PlayStation.

Na wskazaniu terminu premiery się jednak nie skończyło. Bloomberg dodatkowo ujawniło istotny szczegół odnośnie gogli. Nowe PlayStation VR ma wykorzystać ekrany OLED od firmy Samsung. Jeśli śledzicie rynek VR, zapewne wiecie już, że nie jest to najlepsza wiadomość.

Aktualnie wiodący producenci sprzętów VR przerzucają się na ekrany LCD. Powodów jest kilka, ale te najważniejsze z nich to niższe ceny i lepsza jakość wyświetlanego obrazu (kosztem lepszego pokrycia kolorów w OLED) przy większej częstotliwości odświeżania. Szczególnie ta ostatnia kwestia jest szalenie ważna w przypadku sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Sony wykorzystało panele OLED w pierwszym PS VR i gracze skarżyli się na stosunkowo słabą jakość obrazu i występujące czasami artefakty graficzne.

Oczywiście powyższe doniesienia nie są niczym oficjalnym. Bloomberg ma jednak wiele dobrych źródeł informacji i jeśli opisało wspomniane szczegóły w swoim artykule, raczej nie ma tu mowy o wróżeniu z fusów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się