Sposób na granie w usunięte gry z PS Plus. Bardzo prosty i działa

PS-Plus-multiplayer-games
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Choć nie jest to nowy trik, widocznie nie każdy go zna. Zatem zobacz, jak można pobawić się dłużej przy grach, które Sony usuwa co miesiąc z katalogu PS Plus Extra.

Regularnie otrzymujemy nową porcję gier na PS5 i PlayStation 4 we wszystkich progach usługi PS Plus. Tytuły odebrane w Essential możemy uruchamiać nawet po latach, jeśli mamy po prostu aktywny abonament. Gorzej jest z katalogiem Extra. Choć co miesiąc widzimy tutaj porządną porcję nowości, to również co miesiąc wiele gier jest usuwanych. W lutym straciliśmy dostęp m.in. do Resident Evil 7 oraz Tekken 7. Wiemy już, że w marcu z PS Plus Extra odejdzie Tchia, Ghostwire: Tokyo i 5 innych tytułów. Kiedy minie ich czas w usłudze i zostaną zablokowane, uruchamiając konsolę zobaczysz symbol kłódki na ikonce gry. Jednak jest sposób, by otworzyć kłódkę na dodatkowe 13 dni. Oto klucz.

PS Plus i usunięte gry z symbolem kłódki. Jest na sto sposób

Na forum Reddit powrócił wątek uruchamiania gier po usunięciu ich z PS Plus Extra. Niezorientowany gracz słyszał, że jest taka możliwość, lecz nie wie dokładnie, ile czasu będzie miał na granie w zablokowane tytuły i co konkretnie trzeba zrobić.

Na szczęście ktoś szybko przyszedł z odpowiedzią, którą przeczytacie poniżej. Dzięki drobnemu trikowi, jeśli wykonamy go w porę, będziemy mogli bawić się przy zablokowanych grach jeszcze przez 13 dni po usunięciu ich z katalogu Extra. Wszystko sprowadza się do odnowienia licencji na gry dzień przed ich usunięciem i natychmiastowego odłączenia PS4 lub PS5 od internetu:

Jeśli chcesz odnowić licencje, kliknij przycisk opcji na danej grze (z Extra). Zobaczysz, że pokazuje ona 13 dni ważności (dotyczy to wszystkich gier Extra/Premium), co oznacza, że za 13 dni będziesz musiał być online. A jeśli tego nie zrobisz (lub Twoja subskrypcja PS Plus wygaśnie), gry zostaną zamknięte na kłódkę (w przypadku usuwanych gier Extra, kłódka pojawi się od razu w dniu usunięcia). Ludzie przywracają licencje dzień przed opuszczeniem gry i odłączają konsolę od internetu. Dopóki nie przejdziesz obowiązkowej kontroli licencji, będziesz mógł grać.

Reddit

Zatem jeśli dane gry mają zniknąć z PS Plus Extra np. w dniu 20 marca, wystarczy 19 marca odnowić ich licencje i odłączyć sprzęt od sieci. Odnowiona licencja pozwoli na 13 dni dodatkowej zabawy i ukończenie interesujących nas tytułów. Zyskamy czas aż do 2 kwietnia! Jedyny minus takiego sposobu jest taki, że przez ten “dodatkowy czas” nie skorzystamy z funkcji sieciowych swojej konsoli PlayStation.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie