Nowy PS Plus będzie nieco ograniczony na dwóch konsolach PlayStation

PS Plus październik 2021 - logo
PS Vita PS3 PS4 PS5

Wczoraj oficjalnie zapowiedziano odmienione PS Plus. Całą uwagę graczy zgarnęło ogłoszenie PlayStation i niektórzy mogli nie zauważyć, że firma ogranicza usługę na niektórych swoich sprzętach.

Zapowiedziano, że wraz z premierą nowej usługi wprowadzone zostaną zmiany w jej działaniu na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Gracze nie będą mogli kupić subskrypcji za pośrednictwem obu konsol, jednak usługa wciąż będzie na nich działać. Jeśli korzystacie z któregoś z wymienionych sprzętów, będziecie musieli przedłużać subskrypcję przy użyciu PS4, PS5, smartfona lub przeglądarki na komputerze.

Ważne informacje dla posiadaczy PlayStation 3 i PlayStation Vita. Po uruchomieniu nowej usługi PlayStation Plus nie będzie możliwości kupna nowej subskrypcji na PS3 lub PS Vita. Nadal będzie można kupić subskrypcję na komputerze lub urządzeniu mobilnym, konsoli PS4 lub PS5. Jeżeli nie zrezygnujesz z subskrypcji, zachowasz dostęp do wszelkich korzyści oferowanych na PS3 i PS Vita (takich jak wcześniej pobrane gry co miesiąc).

– czytamy w mailu od PlayStation

Jeśli więc posiadacie aktywną subskrypcję, nie macie się o co martwić. Kiedy przyjdzie potrzeba odnowienia PS Plus wystarczy, że przedłużycie dostęp przez inne urządzenie niż PS3 i PS Vita i nie powinno być z tym większych problemów.

Być może decyzja o wyłączeniu przedłużania Plusa przez PS3 i PS Vita jest spowodowana problemami z usługą na tych konsolach. W zeszłym roku gracze zgłaszali kłopoty z funkcjonowaniem subskrypcji – przeczytacie o nich w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie