PS Plus na sierpień z wielką premierą. To gra, na którą rzucą się fani RPG-ów

ps plus sierpień
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Nie pierwszy i nie ostatni raz Sony wrzuca do abonamentu grę na premierę. Co interesujące, nadchodząca nowość pojawi się nie tylko w PS Plus na sierpień.

Emocje zawsze w zenicie przy okazji newsów nt. oferty PS Plus. Jakie gry wypełnią luki w katalogu i dumnie zastąpią usunięte niedawno hity – tymi rzeczami zwyczajnie jarają się właściciele PS4 i PS5. Teoretycznie dopiero jutro mieliśmy dowiedzieć się o nowym zestawie PS Plus na sierpień, ale Sony miało inne plany. Dosłownie przed chwilą udostępniono informację na blogu PlayStation, w której dość szeroko opisano tytuł debiutujący w sprzedaży i usłudze abonamentowej, tego samego dnia.

Od 29 sierpnia biblioteka poszerzy się o Sea of Stars na PS4 i PS5. Jest to RPG, a właściwie jRPG zrobione w stylu Chrono Trigger i starszych części Final Fantasy. Ma przyjemną pixel-artową oprawę i rozległy świat, z mnóstwem różnorodnych lokacji i NPC-ów. Dialogi z postaciami i walka w trybie turowym będą główną motywacją do wielogodzinnej eksploracji. Niektórych jednak zmartwię, bowiem owa nowość zostanie udostępniona wyłącznie dla subskrybentów droższych wersji usługi. Dostęp do gry otrzymają użytkownicy PS Plus Extra i Premium. Jeden z twórców gry wspomina o tym fakcie na blogu PlayStation.

Niezmiernie cieszymy się, że możemy potwierdzić, że Sea of ​​Stars dołączy do katalogu PlayStation Plus Game Catalog (dostępnego dla wszystkich członków Extra i Premium) w dniu premiery, 29 sierpnia. Nie możemy sobie wyobrazić, ilu jeszcze graczy na całym świecie doświadczy Sea of ​​Stars i dołączy do dyskusji na temat naszego projektu.

Mówi Phillipe Dione, level designer w studiu Sabotage

Nie przepłacaj za PS Plus i kup tanie doładowanie

PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

Tak więc osoby opłacające PS Plus Essential w tej sytuacji nie będą mogły skorzystać z nadarzającej się okazji. Lecz mimo tej niedogodności, twórcy Sea of Stars przygotowali dla wszystkich wersję demonstracyjną, która zadebiutuje już dziś na wszystkich platformach. Zawiera ona fragment rozgrywki z finalnego produktu, a przy tym nie zdradza zbyt dużo fabuły. Darmowe demo ma tylko zaprezentować zainteresowanym mechanikę walki i system eksploracji świata.

Dość niespodziewane jest to, że Sea of Stars trafi nie tylko do PS Plusa, ale również do Game Passa. Microsoft już wcześniej wynegocjował warunki umieszczenia gry we własnej usłudze. To powiedziawszy Sabotage Studio powinno dość szybko odzyskać zainwestowane pieniądze w proces produkcji gry i tym samym dotrzeć do bardzo szerokiego grona graczy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie