Macie PS Plus z promocji? Nie zaoszczędzicie, Sony ma kazać dopłacić różnicę w cenie

Macie PS Plus z promocji? Nie zaoszczędzicie, Sony ma kazać dopłacić różnicę w cenie
Newsy PS4 PS5

Dość dziwny ruch ze strony PlayStation. Firma ma wymagać dopłaty do pełnej kwoty, jeżeli kupiliście PS Plus w promocji i chcielibyście przejść na nową wersję abonamentu.

Sony od jakiegoś czasu zablokowało możliwość przedłużania subskrypcji PS Plus. Dość jasno dawało to do zrozumienia, że aktualnie lepiej nie starać się przyoszczędzić na nowej wersji, dodając sobie kolejne miesiące usługi do konta. Niedawno jednak przedstawiono dopłaty i szczegóły przejścia na „nowego Plusa” dla osób z aktywnym abonamentem. Gracze chcący wejść na wyższy poziom (np. PS Plus Premium), mogą spodziewać się po prostu krótszej subskrypcji niż w przypadku planu Essential. No i jest to logiczne zagranie.

Wkrótce później zaczęto wycofywać abonament PS Now, dając jasno do zrozumienia, że w ten sposób również nie zaoszczędzimy – to także jest sensowne. Teraz jednak Sony rzekomo zrobiło rzecz, którą internauci w dużej części określają jako „antykonsumenckie” zagranie. W końcu klienci nie mogą cieszyć się z zakupionego Plusa w promocji, bo różnicę do podstawowej ceny… będzie trzeba dopłacić.

Dokładnie tak – wieści w tej sprawie pojawiły się na forum Resetera, a jako jeden z pierwszych napisał o tym użytkownik Twittera. Informuje on o odkryciu graczy z Azji, którzy od niedawna mogą korzystać z nowej wersji usługi.

Cholera. Bałem się tego. Ludzie z Hongkongu zajmujący się grami na Twitterze potwierdzają, że jeśli kupiliście obecną subskrypcję PS Plus po obniżonej cenie, opłata za aktualizację będzie wyższa, co w zasadzie zniweluje wartość sprzedaży w przypadku aktualizacji. Straszne antykonsumenckie zachowanie Sony.

– czytamy we wpisie Is PS5 Out in India? na Twitterze

Gracze są wściekli na nowego PS Plus

Cała sprawa jest z punktu widzenia wielu graczy kuriozalna. Niejeden w końcu zdecydował się na skorzystanie z różnych promocji i dodanie do konta usługi na kolejne nawet parę lat. Cała ta zniżka przepadnie, gdy Sony będzie kazało Wam dopłacić różnicę w cenie, aby „zrównać się” z ceną bez promocji. Wtedy dopiero będziemy mogli przejść na nowy plan. Internauci grzmią również, że zablokowana została możliwość skorzystania z oferty przez krótszy czas. Jeżeli nabyliście abonament na choćby rok, nie będziecie mogli wykupić go jedynie na miesiąc, a na cały okres, jaki Wam pozostał.

Przy okazji przypomnę tylko, iż znajdziecie u nas kompletne kompendium wiedzy dotyczące „nowego PS Plusa”. W tym miejscu zapoznacie się z aktualną listą dostępnych gier i przeczytacie o różnicach w pakietach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie