PS Plus - logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

Masa graczy rezygnuje z PS Plus. Chyba nie wszystkim podobają się gry w usłudze

PlayStation udostępniło najświeższe statystki dotyczące swoich usług. Potwierdzono tym samym, że z PS Plus zrezygnował ponad milion subskrybentów.

PlayStation Plus to chyba najbardziej podstawowa usługa PlayStation zaraz po PSN. Jest ona wymagana do rozgrywki online, więc nic dziwnego, że dziś korzystają z niej dziesiątki milionów graczy. Ostatnie miesiące nie były jednak bardzo obfite w dobre gry rozdawane w ramach abonamentu i i widać to po jego wynikach.

Sony opublikowało nowe statystyki dotyczące usług PlayStation. Wynika z nich, że z PS Plus zrezygnowało w pierwszym kwartale bieżącego roku aż 1 300 000 subskrybentów względem czwartego kwartału zeszłego roku. To ogromna liczba i Sony z pewnością ją odczuło.

PS Plus - statystki Sony
Źródło: TwinFinite

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, z czego może wynikać spadek. Być może jest to właśnie kwestia teoretycznie gorszych gier, które trafiają do oferty. Niektórzy gracze mogli zrezygnować z usługi w oczekiwaniu na lepsze produkcje. Co więcej, miejmy też na uwadze, że część z tych graczy może korzystać z wielu platform. Xbox Game Pass jest potencjalnie bardziej atrakcyjny, jeśli ktoś patrzy tylko na gry dostępne w danej usłudze.

Zobaczymy, czy Sony uda się odrobić straconych graczy. Jakiś czas temu spekulowano, że firma zacznie jeszcze bardziej inwestować w usługi, co mogłoby pomóc również PS Plus. Przekonamy się, ile w tym prawdy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się