Premierowa pozycja w PS Plus na luty na zwiastunie. Będzie nowy hit?

PS Plus - Foamstars dostało nowy zwiastun | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Foamstars chce zyskać status nowej uwielbianej gry-usługi, ale to ciężkie zadanie. Nowy zwiastun mimo wszystko prezentuje całkiem ciekawą grę. Na premierę w PS Plus!

Foamstars, jak wiemy już od jakiegoś czasu, to nowa gra, która od razu na premierę dostępna będzie w ofercie PS Plus na luty 2024. Tytuł zapowiada się naprawdę nieźle, choć nie sposób nie skojarzyć go z kultowym wręcz Splatoon. Esencja rozgrywki wydaje się podobna, choć tym razem nie walczymy farbą, a… pianą.

Foamstars dostało nowy zwiastun i trafi do PS Plus

Trailer koncentruje się przede wszystkim na pierwszym sezonie w grze nazwanym „Starry Pop”. Gracze oczywiście mogą liczyć na pierwszy sezon rankingowych rozgrywek. To w nich zmierzymy się z innymi i postaramy awansować tak wysoko, jak tylko pozwalają na to nasze umiejętności. Deweloperzy pokazują również parę trybów, które trafią na gry na sam początek. Jeden z nich to np. potyczka „duchów”, czyli niemal niewidzialnych graczy. Nie brzmi źle.

Do tego raz na jakiś czas każdy będzie mógł skorzystać z nowej postaci w ramach rotacji. Każda oczywiście oferować ma szereg skórek, choć nie znamy szczegółów, wygląda na to, że większość z nich zdobędziemy dzięki przepustce sezonowej. Do tego dochodzą nowe mapy, które z każdym sezonem mają się zmieniać.

Foamstars debiutuje na PS5 i PS4 już 6 lutego 2024 roku. Jak wspomniałem wcześniej, gra od premiery dostępna będzie w ramach PlayStation Plus Essential. Do rozgrywki multiplayer również wymagane będzie posiadanie subskrypcji PS Plus.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie