PS Plus lipiec 2021 - logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS Plus na lipiec hot or not? Redakcyjna ocena „polującej kuny” i „mordobicia dla dzieci”

Poznaliśmy już zestaw gier z PS Plus na lipiec 2021. Redakcja zebrała się, aby ocenić, czy Sony zadbało o satysfakcjonującą ofertę.

Ujawnienie oferty PS Plus na obecny miesiąc przyniosło nam sporo emocji. Zestaw bez wątpienia jest bardzo różnorodny, ale też zdecydowanie nie spodoba się każdemu.

Postanowiliśmy wspólnie ocenić, czy PS Plus na lipiec 2021 należy do tych lepszych, czy może gorszych ofert ostatnich miesięcy.

PS Plus lipiec 2021 – oferta i nasza ocena gier

Na początek przypomnijmy, jak prezentuje się zestaw gier na lipiec:

  • A Plague Tale: Innocence (PS5)
  • Call of Duty: Black Ops 4 (PS4)
  • WWE 2K Battlegrounds (PS4)

Widać, że Sony lubi się z serią CoD, bo to już przynajmniej piąta część, która ląduje w „plusie”. Dla mnie to dobra wiadomość, ale nie ukrywam, że bardziej podoba mi się akcent w postaci A Plague Tale: Innocence. Polowałem na tę produkcję jak kuna na szczury, więc tutaj Sony trafiło w dziesiątkę. Z kolei WWE 2K Battlegrounds jest tak samo daleko do ideału, jak amerykańskim zapasom do sportów walki.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 3/5

Robert Ocetkiewicz

W tym miesiącu powiem Sony „dziękuję, nie skorzystam”. Co prawda A Plague Tale: Innocence to dla mnie rewelacyjny klimat, który do mnie przemawia, lecz czy kolejne spotkanie ze szczurkami, tyle że w wyższej rozdzielczości na PS5 robi jakąś różnicę? Gram dla fabuły, a nie dla pikseli, dziękuję. Co do Call of Duty: Black Ops 4, jako wieczny „nie fan” serii nawet nie dodam tej gry do biblioteki. Na WWE 2K Battlegrounds spuszczę zasłonę milczenia, powracając do plusowego Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown z zeszłego miesiąca.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 2,5/5

Dariusz Madejski

A Plague Tale: Innocence jest grą w sam raz dla mnie, ponieważ jestem fanem gier, które przenoszą gracza w czasie do poprzednich epok. Miło będzie przysiąść do produkcji w najlepszej możliwej obecnie jakości dzięki next-genowej wersji. WWE 2K Battlegrounds to w mojej opinii lekki śmiech na sali. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia do kogo może być ta gra skierowana, może poza największymi fanami wrestlingu, a ja taką osobą na pewno nie jestem. Cieszę się bardzo z dodania Call of Duty: Black Ops 4, bowiem przeżywam w ostatnim czasie ponowną miłość z grami z CoD w nazwie. Szkoda tylko, że ta odsłona nie zawiera kampanii.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 3,5/5

Michał Wieczorek

W tym miesiącu szału nie ma – podobnie jak w poprzednim. W zasadzie to miło, że dano podkręcone A Plague Tale, ale ten tytuł ograłam już na PC i nie wiem, czy chcę przez to przechodzić po raz kolejny. A co do Black Ops 4… Przecież w PS Collection jest już „trójka”, której do tej pory nie tknęłam nawet palcem – i nie zamierzam. A jeśli w najbliższym czasie dadzą znowu jakiegoś CoD-a czy innego Battlefielda oraz sporty walki, to na poważnie zastanowię się, czy w ogóle jest sens kupować PS Plus dla tak nudnych gier.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 2/5

Dagmara Kottke

Żal mi graczy, którzy wykupili abonament PS Plus na kilka miesięcy do przodu, bowiem Sony nie zwróci im pieniędzy za koszmarny lipiec. Bo jak inaczej nazwać można pakiet gier z jedną z najgorszych odsłon Call of Duty, bez choćby kampanii singleplayer? Jak można czerpać radość z WWE 2K Battleground, która udaje grę sportową a jest tak naprawdę nudnym mordobiciem z grafiką dla dzieci? Jeśli spojrzymy na tytuł zarezerwowany na PS5, czyli Plague Tale, również przeważająca większość nie poczuje gęsiej skórki. To gra na tyle dobra, że kto był zainteresowany, to już ją przeszedł. Wyższa rozdzielczość tekstur nie cofnie wspomnień, ani ich nie rozbuduje o nowe doświadczenia; no chyba, że pragnęliście zobaczyć szczura w 4K.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 1.5/5

Grzegorz Rosa

Bardzo cieszy mnie obecność A Plague Tale: Innocence, którego nie było mi dane jeszcze ograć. Dodatkowo miło, że gra doczekała się ulepszeń na PS5. Call of Duty: Black Ops 4 i WWE 2K Battlegrounds za to kompletnie mnie nie interesują. Nie jestem ani miłośnikiem battle-royale, ani bijatyk. Dwóch wspomnianych gier z zestawu najpewniej nawet nie odpalę na konsoli. Patrząc na oferty z poprzednich miesięcy, mam ochotę napisać, że jest po prostu słabo. W ogólnym rozrachunku nie dostajemy jednak złych gier. Przynajmniej jest różnorodnie.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 2.5/5

Jakub Stremler

A jak Wy oceniacie PS Plus na lipiec 2021? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się