PS Plus Extra na grudzień 2023. Pierwsza gra to już pewniak

PS-Plus-Final-Fantasy
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Choć pełna oferta PS Plus na grudzień dla progów Extra i Premium zostanie ujawniona po południu, już teraz możemy wskazać jeden tytuł, który niemal na 100% się niej znajdzie.

Zajrzyjcie do nas ponownie tuż po godzinie 17:30, by przekonać się, czy Stranger of Paradise Final Fantasy Origin rzeczywiście znalazł się w ofercie PS Plus na grudzień. Tytuł raczej na pewno wyląduje w tym miesiącu w katalogu Extra. Skąd to wiemy? W sieci pojawiły się kolejne doniesienia, których źródłem są oficjalne strony PlayStation. To tylko potwierdza “pomyłkę” niemieckiego oddziału firmy z zeszłego miesiąca.

PS Plus grudzień 2023. Jakie gry w ofercie Extra i Premium?

Rewelacje odnośnie Stranger of Paradise Final Fantasy Origin to nie jedyne “domysły” na temat gier tego miesiąca. Lecz zanim przejdziemy do kolejnych poszlak, skupmy się najpierw na tym tytule.

Już w listopadzie pisaliśmy, że niemiecki oddział PlayStation wymienił Stranger of Paradise wśród gier zmierzających do usługi. Teraz gracze zauważyli, że tytuł pojawił się wśród kampanii PS Stars. Widzimy go w ramach wydarzenia “Katalog gier PS Plus: pozycja obowiązkowa w tym miesiącu”. Czy macie zatem jeszcze jakieś wątpliwości co do umieszczenia tej gry w grudniowej ofercie Extra?

PS-Stars-gra-PS-Plus
Co tutaj robi Stranger of Paradise Final Fantasy Origin?

Stranger of Paradise Final Fantasy Origin to spin-off głównej serii Final Fantasy. Przeglądając różne wątki na Reddit widać, że wiele osób oczekuje tej gry w usłudze. I nic dziwnego, ponieważ jest ona całkiem nieźle oceniana. Tytuł został wydany w 2022 roku i posiada bardzo pozytywne opinie na Steam. Na karcie tytułu w PlayStation Store widzimy oceny na poziomie 4.21/5.

Wspomniałem też, że istnieją inne poszlaki dotyczące oferty na grudzień. Jak pisaliśmy na początku miesiąca, do progu Premium zmierza prawdopodobnie jedna z klasycznych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Chodzi o Star Wars Episode 1: The Phantom Menace, które zadebiutowało na pierwszej generacji PlayStation w 1999 roku. Grę w wersji na PS5 i PS4 zauważono na stronie tajwańskiej organizacji zajmującej się klasyfikacją wiekową gier, więc to kwestia czasu, aż pojawi się w PS Store.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie