PS Plus w grudniu lub styczniu może dostać grę Star Wars

ps-plus-gry-oferta
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Wygląda na to, że do katalogu klasyków w abonamencie PS Plus Premium może dołączyć nostalgiczna gra z uniwersum Star Wars. To tytuł znany z pierwszej generacji PlayStation.

Choć nie są to potwierdzone informacje, pochodzą ze źródła, które w przeszłości dało nam wgląd odnośnie nadchodzących gier do PS Plus Premium. Mowa o tajwańskiej organizacji zajmującej się klasyfikacją wiekową gier. Jak zauważył jeden z serwisów, ocenił on właśnie Star Wars Episode 1: The Phantom Menace. Gra wydana na PS1 otrzymała rating na PlayStation 4 oraz PS5. Wykluczone, by ocenę przyznano bez powodu, zatem czekamy, aż pojawi się ona w PS Store w wersji na współczesne konsole.

Stary Star Wars najpewniej wkrótce w PS Plus Premium

Wspomniana gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen prawdopodobnie jest szykowana jako kolejna nowość w ofercie PS Plus. Sony co miesiąc rozszerza katalog klasyków dla subskrybentów Premium, więc może w grudniu 2023, albo w styczniu 2024 roku, zobaczymy tam zauważoną produkcję? Warto wspomnieć, że odpowiada za nią Big Ape Productions / LucasArts. Ten sam zespół stworzył również Herc’s Adventures na PS1, które jest już dostępne w PS+ Premium. Odnośnie wiarygodności ratingu dodam natomiast, że zanim dodano do Plusa grę Syphon Filter 3, również zauważono ja najpierw na stronie tajwańskiej organizacji.

Jestem ciekaw, czy chcielibyście dostać Star Wars Episode 1: The Phantom Menace w usłudze Sony. Tytuł pochodzi z 1999 roku i zapewne sporo osób czuje do niego nostalgię. Patrząc na oceny gry, na Metacritic wersja PC-towa posiada średnią z 35 recenzji na poziomie 7,3/10. Zatem źle nie jest.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie