Prey zapowiada się na kawał dobrej strzelaniny. Nowy gameplay

Prey zapowiada się na kawał dobrej strzelaniny. Nowy gameplay
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

Wartka akcja, ciekawe umiejętności i przerażający wróg.

Deweloperzy z Arkane Studios dopiero co zakończyli prace nad Dishonored 2które zostało świetnie przyjęte przez recenzentów – lecz nie zamierzają robić sobie wakacji i ostro dłubią przy kolejnej produkcji – Prey.

Nowa gra powinna przypaść do gustu fanom strzelania i opowieści o obcych cywilizacjach. Oto gracz znajduje się na stacji kosmicznej, na której panoszą się różne brzydactwa. Co ciekawe, nie znaleźliśmy się tutaj dlatego, by wybić pląsające plugastwo, lecz sami stanowimy część… eksperymentu.

Zapraszamy na najnowszy gameplay Prey i dajcie znać, czy czekacie na ten tytuł. Premiera w przyszłym roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła Prey to alternatywna wizja historii

Mieliśmy już okazję spojrzeć na urywki gameplay’u, lecz dotychczas nie było nam dane liznąć fabuły, która stoi za całą akcją. Najnowszy trailer wszystko nadrabia, wprowadzając nas w mroczny świat Prey.

W alternatywnej wizji historii, jaką przedstawia Prey, prezydent Kennedy przeżywa zamach, co skutkuje serią wydarzeń wiodących do głównego konfliktu w najnowszej zapowiedzianej grze Arkane Studios. Po rekonwalescencji Kennedy przyspiesza tempo kosmicznego wyścigu, przejmując kontrolę nad wspólnym, amerykańsko-rosyjskim programem i zmieniając rosyjskiego satelitę w pełni funkcjonalną placówkę naukową służącą do badania istot pozaziemskich. Obiekt ten, jako Talos I, zostaje potem zmieniony w zaawansowaną stację kosmiczną należącą do korporacji TranStar. Zaledwie kilka lat po przejęciu przez wpływową firmę stacja staje się miejscem przeprowadzania testów i wątpliwych moralnie eksperymentów, w których przebywający na pokładzie ludzie – tacy jak Morgan Yu – stanowią obiekty doświadczalne – czytamy na oficjalnej stronie Bethesdy.

Co powiecie na taką alternatywną rzeczywistość?

Prey – tym razem Morgan Yu jest kobietą. Zwiastun z elementami gameplay’u

W sieci wylądował świeżutki zwiastun gry Prey, która zostanie wydana w przyszłym roku na komputery PCoraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

W Prey możemy nie tylko określić siebie poprzez swoje wybory, ale możemy też wybrać płeć. Choć nie zmieni to fabuły ani sposobu interakcji z otoczeniem – w końcu Morgan Yu to Morgan Yu – bohater lub bohaterka gry zostaną zdefiniowani poprzez wybory, których dokonuje gracz – podkreśla Bethesda.

Głównym motywem Prey jest tożsamość – mówi dyrektor kreatywny Raphael Colantonio. – Kim tak naprawdę jest Morgan Yu? Chcemy ci dać wolność wyboru płci i nie ograniczać tego, kim zostaniesz po dokonaniu tego wyboru.

Zapraszamy do oglądania i piszcie, czy zamierzacie poznać nadchodzącą przygodę w skórze mężczyzny, czy też może kobiety?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie