Dwa nowe filmy o Predatorze powstają. Jeden z nich to kontynuacja wielkiego hitu

Predator dostanie dwa nowe filmy | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi

Predaktor rozrosnąć się ma o kolejne kinowe pozycje. Uwielbiany kosmiczny łowca dostanie nie tylko Prey 2, ale także projekt Badlands.

Jeżeli platforma Hulu (w Polsce oferta dostępna w ramach Disney+) miałaby pochwalić się największymi hitami, na ich szczycie znajdziemy Prey. To zaskakujący spin-off z Predatorem w roli głównego złego, który znacząco odstaje od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie obrazy z cyklu. Tym razem w roli protagonistki znajdziemy tu kobietę (w tej roli świetna Amber Midthunder), a sam Predator poluje na Indian na preriach Ameryki 1917 roku.

Predator powraca

Film okazał się tak wielkim sukcesem, że reżyser Dan Trachtenberg został poproszony o rozwijanie kolejnych części. Mamy oczywiście dostać potwierdzone już Prey 2. Fabuła obrazu jest na razie owiana tajemnicą tak jak i potencjalna data premiery. Prace najpewniej nawet się nie rozpoczęły, więc fani powinni wyposażyć się w sporą cierpliwość. Co innego projekt Badlands.

O nim też nie wiemy zbyt wiele, poza faktem, że znów w roli głównej mamy ujrzeć kobiecą aktorkę, a sama fabuła może nas zabrać tym razem w przyszłość. Za reżyserię także odpowiadać ma Dan Trachtenberg, a docelowa data premiera została wyznaczona na termin przed wydaniem Prey 2. Tak, w praktyce oznacza to jedno – fani uniwersum dostaną aż dwa nowe filmy z kosmicznym łowcą głów w głównej roli.

Obecnie Trachtenberg podobno ma na oku aktorkę do głównej roli i trwają rozmowy w kierunku jej angażu. Sam film ma wejść w produkcję jeszcze w tym roku.

Jest coś odświeżającego w oglądaniu filmu, który tak naprawdę nie ma być tylko częścią do czegoś innego. Jest coś miłego w oglądaniu kompletnej myśli. Z drugiej strony uwielbiam to, że to, co w innych filmach byłoby sceną po napisach końcowych, w naszym filmie jest animowaną sekwencją napisów końcowych. Nasze napisy końcowe to wciąż opowiadanie historii.

– mówił reżyser po premierze Prey z 2022 roku „zajawiając” drugą część

Na ten moment pozostaje nam wyłącznie wyczekiwać kolejnych informacji o zmierzających premierach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie