Bethesda wyda kolekcje swoich gier na Xbox Series X? Przeciek sugeruje ciekawe zagranie Microsoftu

0 komentarzy

W bazie ESRB pojawiły się kolekcje gier wydanych przez Bethesda Softworks. Zbiory produkcji miałyby trafić ekskluzywnie na Xbox Series X.

Przejęcie Bethesdy przez Microsoft zaczyna przynosić coraz to bardziej zauważalne efekty. Wprowadzenie Doom Eternal do Xbox Game Pass było tylko małą zapowiedzią tego, co dopiero nadejdzie.

W bazie Entertainment Software Rating Board pojawiły się dwa bardzo ciekawe wpisy. Pierwszym z nich jest Wolfenstein Alt History Collection, a drugim Dishonored & Prey The Arkane Collection. Obydwa zbiory mają trafić tylko i wyłącznie na Xbox Series X i S.

Opisy produktów sugerują, że w zestawie znajdziemy wszystkie nowsze odsłony powyższych serii wraz z samodzielnymi dodatkami.

I to właściwie koniec wszystkich konkretnych informacji. Nie wiadomo, czy gry doczekają się większego odświeżenia. Jeśli nie, to chyba wydanie ich w formie takich kolekcji raczej mija się z celem, jeśli cena nie zostanie ustalona na odpowiednio niską. Warto pamiętać, że Xbox Series X będzie wstecznie kompatybilny z poprzednią generacją.

Możliwe też, że gry zostaną dodane do Xbox Game Pass. Choć nikogo by to raczej nie zdziwiło, to na kolejne informacje musimy jeszcze trochę poczekać. Jeśli gry zostały już ocenione przez ESRB, to najprawdopodobniej więcej szczegółów poznamy już w najbliższym czasie.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się