Premiery gier obecnego tygodnia. Przez te 5 nowości nie odkleicie się od PC i konsoli

premiery gier październik
Premiery gier Premiery tygodnia

Czas wyciągnąć kalendarz i zaznaczyć kilka ważnych dat. Te premiery gier na październik 2023 koniecznie trzeba mieć na radarze.

Ubisoft przypomniał sobie o dawnych latach, Sony o najładniejszej grze na PS5, a Microsoft o dodaniu czegoś nowego do Game Passa. Spodziewamy się przez te premiery gier na październik 2023 znacznie wyższych rachunków za prąd. Nie żebym straszył, ale ten miesiąc już od pierwszego tygodnia zapowiada niezwykle ekscytująco. O pozostałych nowościach informujemy w zestawieniu miesiąca.

Najlepsze premiery gier październik 2023 – przegląd tygodnia


High on Life: High on Knife

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 3 października 2023
Producent: Squanch Games
Wydawca: Squanch Games

Pod koniec poprzedniego roku High on Life niespodziewanie okazał się hitem w Game Passie, a w kolejnych miesiącach na platformie Steam i PlayStation. Najwyraźniej graczom przypasował FPS z absurdalnym humorem, toteż twórcy nie zamierzają zabić kury znoszącej złote jajca. Lada dzień pojawi się spore rozszerzenie fabularne, które uwzględni nową lokację, 2 bardzo rozgadane bronie i kilkadziesiąt dodatkowych postaci. Warto podkreślić, że będzie to inna przygoda od tej z podstawki, bo klimat gry ma być mroczny niczym z horroru.


Scorn

Platformy: PS5
Data premiery: 3 października 2023
Producent: Ebb Software
Wydawca: Kepler Interactive

Martwiliśmy się, że Microsoft zaklepał sobie Scorna na wieczność i gra nie wyjdzie poza platformy Xbox i PC. Na szczęście po niecałym roku ogłosili amnestię i użytkownicy z drużyny “Niebieskich” również otrzymają dostęp na PS5. Nie liczcie na dodatkową zawartość, wersję podrasowaną czy jakiekolwiek benefity z tytułu premiery – ot zwykły standardzik. Natomiast możecie spodziewać się horroru sci-fi tak unikalnego, że nazwać go małą sztuką nie będzie nadużyciem. Od strony artystycznej zachwyca i choćby tylko dlatego warto sprawdzić tytuł, który powstawał aż 8 lat.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie