Nowym wielkim hitem na Steam jest gra twórcy Rick’a i Morty’ego. Sprzedaje się lepiej niż nowy CoD

High on Life wielkim hitem na Steam. Gra sprzedaje się lepiej niż CoD
Newsy PC

High on Life dość niespodziewanie przekonało do siebie sporą liczbę graczy. Tytuł obecnie cieszy się wielkim zainteresowaniem, co w sumie nie jest zaskakujące.

Justin Roiland to znana osobistość fanom kreskówek dla dorosłych. To on w końcu powołał do życia niezwykle popularny serial Rick i Morty i sporą liczbę innych projektów utrzymanych w bardzo podobnym klimacie. Wraz ze Squanch Games tworzy także gry wideo, a ich najnowszym dziełem jest nowy hit na Steam. I normalnie może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dwie rzeczy.

Po pierwsze – oceny. Krytycy mają dość mieszanie opinie, co nie jest dziwne. W końcu to gra utrzymana w bardzo charakterystycznej konwencji, opierająca się przede wszystkim na nierzadko kontrowersyjnym i wulgarnym poczuciu humoru. Nie wszyscy recenzenci podzielają ten rodzaj żartów, więc średnia ocen na Metacritic wynosi obecnie 67/100 w wersji na PC. Graczom tytuł podszedł jednak o wiele bardziej. Na Steam obecnie szczyci się “bardzo pozytywnymi” opiniami (90% pozytywnych głosów).

Kolejną sprawą jest obecność gry w ofercie Xbox Game Pass już na premierę. Można więc ją ograć w ramach abonamentu, a jej cena na Steam wynosi znacznie więcej niż miesiąc XGP. Mimo iż musimy wydać prawie 215 złotych, nie przeszkadza to graczom w jej kupowaniu. Doszło do tego, że obecnie High on Life notuje wyższe przychody niż Call of Duty: Modern Warfare II, FIFA 23 czy sporo innych niedawnych premier. Obecnie na platformie Valve większe zarobki notuje Steam Deck (który kosztuje więcej, także również bez zaskoczenia).

W tygodniu premierowym, wedle SteamDB, HoL stało się najbardziej popularną grą, czym prześcignęło inny “ukryty” hit – Dwarf Fortress. Fani produkcji, jak i dzieł Roilanda raczej nie mają się o co martwić, bo takie dane to tylko potwierdzenie, że z pewnością doczekamy się kolejnego tytułu od Squanch Games.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie