Premiery gier obecnego tygodnia. 5 najlepszych nowości

premiery-gier-luty-2024
Premiery gier Premiery tygodnia

Wielki powrót do uniwersum superbohaterów i RPG-owe bomby. Tak zapowiadają się premiery gier na luty 2024, których nie można przegapić.

Luty już za pasem, więc czas spojrzeć na nowości, które uratują nas przed graniem w starocie. Zanim jednak rzucicie się w wir przeglądania gier, muszę z prostować jedną rzecz – w zestawieniu pojawią się też tytuły z końcówki stycznia. Gdy o nich przeczytacie, to zrozumiecie, że to nie był błąd, a tylko chęć przedstawienia najlepszych gier tygodnia.

Najlepsze premiery gier luty 2024 – przegląd tygodnia


Dark Light

Platformy: PS4, PS5
Data premiery: 30 stycznia 2024
Producent: Mirari&Co.
Wydawca: Maple Whispering

Jak by wyglądał Dead Space w wersji platformowej? Może nie do końca toczka w toczkę jak Dark Light, lecz mają kilka wspólnych elementów. Tym najważniejszym wydaje się być klimat grozy i walka z nadprzyrodzonymi istotami, które atakują z zaskoczenia. Twórcy zastosowali ciekawe pomysły na rozgrywkę wymagającą szybkiej reakcji i dobrego zarządzania sprzętem – m.in. wąskie pole wykrywania przeciwników, wyzwania platformowe. Mroczne lokacje toną w kolorowych światłach neonów, budząc skojarzenia z serią System Shock.


One Punch Man: World

Platformy: PC
Data premiery: 30 stycznia 2024
Producent: T3 Studio
Wydawca: Crunchyroll Games

Darmowych gier nigdy za wiele – z tego założenia na pewno wychodzi Epic Games. Więc co powiecie na jeszcze jedną produkcję na licencji popularnej serii anime? One Punch Man: World to całkiem ciekawa gra wydana w systemie free-to-play, choć od razu uprzedzam, że spodoba się przede wszystkim miłośnikom sieciowej zabawy. Wcielając się w jednego z bohaterów anime (Saitama, Genos, Mumen Rider, Atomic Samurai, Lightning Max)
rozpoczniemy walkę z potworami, które nawiedziły Z-City. Starcia w tym przypadku zaprezentowano z perspektywy TPP i polegają na dynamicznym łączeniu ataków rękoma i nogami.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie