Premiery gier obecnego tygodnia. Mamy 5 ciekawych nowości i hit na PS5

premiery-gier-luty-2024
Premiery gier Premiery tygodnia

To nie będzie zwyczajny kalendarz nowości. Przez premiery gier na luty 2024 wpadniemy w sidła nostalgii i ciekawych pomysłów na zabawę.

Jak za chwilę się przekonacie, sponsorem najnowszego zestawienia gier jest słowo “odświeżenie”. Mówię to z lekkim przekąsem, ale faktycznie remaki i remastery stanowią większą część nowości na luty. Będą to dość znane marki, które doczekały się po wielu latach jeszcze jednego życia. A czy będą to tłuste hity wśród premier? Rzućcie okiem na trailery i opisy, a później sami wydajcie werdykt.

Najlepsze premiery gier luty 2024 – przegląd tygodnia


Brothers: A Tale of Two Sons Remake

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 28 lutego 2024
Producent: Avantgarden SRL
Wydawca: 505 Games

Wyobraźcie sobie skalę jako linię, gdzie po jednej stronie są niepotrzebne odświeżenia a po drugiej takie, bez których życie gracza nie ma sensu. W którym miejscu powinniśmy umieścić nadchodzące Brothers: A Tale of Two Sons Remake? Fani kooperacji raczej nie będą mieli za złe, że nadarzy się okazja do ponownego sprawdzenia tytułu, bowiem oryginał trochę się zestarzał. A teraz dosłownie wypięknieje na naszych oczach, czego zasługą ma być przesiadka na bardziej zaawansowany silnik Unreal Engine 5. Warto też dodać, że w grze pojawi się nowa zawartość.


Star Wars: Dark Forces Remaster

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, SWITCH
Data premiery: 28 lutego 2024
Producent: Nightdive Studios
Wydawca: Nightdive Studios

Nightdive Studios znane z odświeżonych System Shock i serii Turok nie zmienili swoich przyzwyczajeń. Kolejny raz chwycili za uniwersum popularne i zapragnęli wskrzesić jedną z gier, którą można dziś nazwać kultową. Wydane w 1995 roku Star War: Dark Forces wróci na salony po niemal 30 latach na wszystkie współczesne platformy. Strzelanka zachowa mechaniki z oryginału i wszystko inne, oprócz oprawy graficznej – choć niezupełnie mowa o nowych szatach. Remaster zaoferuje ostrzejsze tekstury i obsługę wyższej rozdzielczości obrazu. Będzie mniejsza pikseloza podczas rozgrywki jak i cutscenek.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie