Premiery gier obecnego tygodnia. 5 niespodziewanych hitów i raj dla fanów gatunku survival

premiery-gier-luty-2024 (2)
Premiery gier Premiery tygodnia

Powiedzonko „cicha woda brzegi rwie” idealnie oddaje charakter nadchodzących nowości. Premiery gier na luty 2024 mogą zaskoczyć wielu graczy.

Najnowsze zestawienie zostało zdominowane przez jeden gatunek i wąską grupę platform, na które zmierzają nowe gry. Konsolowcy będą musieli zadowolić się zaledwie 2 dobrymi premierami gier na luty 2024, zaś pozostałe zasilą w sposób ekskluzywny bibliotekę na PC. Oto 5 bohaterów o mało rozpoznawalnych nazwach, ale o dużym potencjale na zapadnięcie w pamięć na długie lata.

Najlepsze premiery gier luty 2024 – przegląd tygodnia


Nightingale

Platformy: PC
Data premiery: 20 lutego 2024 (wczesny dostęp)
Producent: Inflexion Games
Wydawca: Inflexion Games

Nightingale od pierwszych trailerów dawał jasny sygnał, że jest grą odrobinę awangardową. Łączy w sobie klimat steampunku, baśniową stylistykę, rozgrywkę survivalową, element karcianki i od groma walki z potworami w tradycyjnym modelu akcji TPP. Ten ostatni punkt zdaje się być nadrzędnym celem zabawy, ale na przetrwanie składa się także budowa własnej bazy i osłanianie jej przed najeźdźcami.


Last Epoch

Platformy: PC
Data premiery: 21 lutego 2024
Producent: Eleventh Hour Games
Wydawca: Eleventh Hour Games

Po premierze Diablo IV wcale nie zrobiło się spokojnie w gatunku izometrycznych hack’n’slashów. Od 2019 za kulisami dopracowywano Last Epoch, bezpośrednią konkurencję dla popularnej serii Blizzarda. Pełna wersja wychodzi lada dzień i wraz z jej premierą pojawi się kilka nowości. Do świata fantasy zostaną wprowadzone 2 dodatkowe frakcje i 2 specjalizacje bohaterów do wyboru – czarnoksiężnik i sokolnik. Przypomnę, że tytuł oferuje offline’owy tryb singleplayer oraz rozgrywkę kooperacyjną dla 4 graczy w ramach tej samej historii.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie