Maria Skłodowska-Curie zapoluje na potwory. Steampukowe Nightingale intryguje

Nightingale screenshot (1)
Newsy PC

Nowa gra Nightingale od byłego menadżera BioWare zapowiada się wyjątkowo. Twórcy stawiają na autorski quasi-steampunkowy świat i znane osobistości.

Nigdy nie spodziewałem się, że mogę zacząć ekscytować się jaką grą ze względu na to, że reklamowana jest Marią Skłodowską-Curie, ale… tak się właśnie zdarzyło. Pierwsza gra od Inflexion Games została opisana na łamach najnowszego wydania PC Gamer. My dostaliśmy nowe screenshoty, informacje, a także i termin potencjalnej bety.

Aaryn Flynn jest liderem studia Inflexion Games, a wcześniej pełnił funkcję menadżera BioWare. Czysto teoretycznie możemy więc spodziewać się, iż jego najnowsza produkcja zaintryguje nas przedstawionym światem. I tak się właśnie stało, bowiem Nightingale zapowiada się niezwykle ciekawie. Może i pod względem gameplayu jest to dość klasyczny survival/FPS, jednak trafimy w nim do nieco steampunkowego świata połączonego z baśniami. I do tego spotkamy całkiem rzeczywiste postacie jak choćby Marię Skłodowską-Curie czy dziennikarkę Nellie Bly, które można zwerbować do naszej koszącej potwory drużyny.

Nightingale to „żywe” i znane NPC

Twórcom bardzo zależy na tym, aby NPC żyły i wchodziły z nami w różne informacje. Naturalnie zbudujemy tutaj swoją osadę, a na kolejnych przygodach spotkamy różne postacie niezależne. Te mają często znajdywać się w podobnej sytuacji, do naszej, więc ochoczo dołączą do nas, odwdzięczając się m.in. pracą w osadzie. Każdy z nich będzie jednak miał własne potrzeby, których zignorowanie może przynieść za sobą nieciekawe konsekwencje.

Tytuł ma zaoferować autorski pomysł „paska nadziei”. Jest to specjalny wskaźnik, który definiować ma naszą siłę i wytrzymałość. Jego balans zależy od wykonywanych przez nas dobrych bądź złych uczynków. Brzmi może i prosto, ale ostatecznie ma mocno wpływać na eksplorację odległych krain.

Gra od Inflexion Games ma również trafić do early access gdzieś w czwartym kwartale 2022 roku. Zamknięta beta odbyć się ma natomiast w lecie bieżącego roku. Oprócz powyższych informacji dostaliśmy także parę ciekawych screenów z gry.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia