Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Premiery gier obecnego tygodnia. 5 niezwykle ciekawych gier

W tym tygodniu będą smoki, trolle, LEGO i sportowa rywalizacja. Oto najważniejsze premiery gier na czerwiec 2021.

Plaża, słońce, zimne drinki czy granie w głośne hity? To pytanie na pewno spędza sen z powiek zapalonych graczy. Pozwólcie, że Wam pomogę – sprawdźcie czy wśród gier zapowiedzianych na czerwiec 2021 jest coś wartego Waszej uwagi. Na dobry początek proponuje 5 całkiem interesujących gierek.

Premiery gier czerwiec 2021 – przegląd tygodnia


Dungeons & Dragons: Dark Alliance

Platformy: PC, PS5, PS4, XONE, XSX
Data premiery: 22 czerwca
Producent: Tuque Games
Wydawca: Wizards of the Coats

Ktoś tęskni za grami z uniwersów Dungeons & Dragons? Otrzyjcie łzy, nasmarujcie miecze, bowiem już niedługo zapolujemy na smoki i inne maszkary w Dark Alliance. Nie wypatrujcie w niej mesjasza RPG. To nie ta sama półka co Skyrim lub Wiedźmin. Ma jednak nad nimi przewagę, a mianowicie tryb do kooperacji dla 4 graczy. Do wyboru 4 klasy postaci, unikalne umiejętności i peleton najróżniejszych bestii, na których przetestujemy specjalne ataki.


Ender Lilies: Quietus of the Knights

Platformy: PC, Switch
Data premiery: 22 czerwca
Producent: Live Wire
Wydawca: Binary Haze Interactive

Następny przystanek to metroidvania z ciekawym pomysłem na bezbronną postać. Tak, bezpośrednio nie zadamy z naszej ręki ani jednego obrażenia napotkanym wrogom, lecz walczyć i tak z nimi będziemy z pomocą zebranych dusz bossów. Podczas starć z przeciwnikami musimy polegać także na refleksie i szybkiej analizie taktyki. Jako że jest to metroidvania, w trakcie rozgrywki nie raz cofniemy się do poprzednich lokacji, które odblokujemy po zdobyciu właściwych umiejętności.


Igrzyska Olimpijskie w Tokyo 2020: Oficjalna gra wideo

Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
Data premiery: 22 czerwca
Producent: SEGA
Wydawca: SEGA

Przez gry zręcznościowe wiele padów, myszek i klawiatur pożegnało się z życiem, i pożegna się kolejne tysiące kontrolerów po premierze IO Tokyo 2020. Znów będziemy naciskać po kilkaset razy ten sam przycisk, aby biec jak najszybciej, skakać jak najdalej czy płynąć niczym torpeda wzdłuż basenu. Gra sportowa wprowadzi nas w nastrój nadchodzących Igrzysk, dając możliwość wzięcia udziału aż w 18 konkurencjach. Swoje umiejętności sprawdzimy grając solo lub w multi do 8 graczy.


LEGO Builder’s Journey

Platformy: PC, Switch
Data premiery: 22 czerwca
Producent: Light Brick Studio
Wydawca: LEGO Games

Właściciele urządzeń z systemem iOS już w to grali, a teraz pograją pececiarze w o wiele ładniejszej oprawie, dzięki obsłudze technologii ray tracing. W grze LEGO Builder’s Journey przyjmiemy rolę projektanta, którego zadaniem jest budowanie z klocków trasy dla bezimiennego bohatera. Aby przeprowadzić koleżkę z punktu A do punktu B skorzystamy z różnych bloków LEGO. Cel podróży będą utrudniać pułapki i niezbyt skomplikowane zagadki.


Scarlet Nexus

Platformy: PC, PS5, PS4, XONE, XSX
Data premiery: 25 czerwca
Producent: Bandai Namco Entertainment
Wydawca: Bandai Namco Entertainment

Czy Bandai Namco postawi kolejny pomnik w gatunku jRPG? Na razie ich produkcja jest nazbyt zagadkowa, ale dość oryginalna, by skonfrontować się z serią Final Fantasy. To, co już teraz może się podobać, to z pewnością styl graficzny z efektem cell shadingu. Natomiast w dniu premiery prawdopodobnie zachwyci rozgrywka podlegająca 3 cechom – poważnej fabule, eksploracji świata, dynamicznym starciom z wykorzystaniem mocy psionicznych. Nie chce zapeszać, ale twórcy mają chyba aspirację na bogate uniwersum.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się