Premierowe zaskoczenie Call of Duty: Black Ops 4. Obowiązkowy patch waży 50 GB

To się nazywa rozmach.

Call of Duty: Black Ops 4 już 12 października ukaże się na PC, PS4 oraz XOne. Aby jednak zagrać w grę w jej najważniejszych trybach jak multiplayer oraz Zombies, potrzebne będzie pobranie patcha, który waży ponad 50 GB. Jeśli więc zdecydowaliście się na wersję pudełkową, najpierw przyjdzie Wam zainstalować grę, która waży 55 GB, a potem pobrać patch 50 GB. Jednak ostatecznie całość po zainstalowaniu patcha nie powinna przekroczyć 60 GB, co pokazuje, że łatka zastępuje niemal wszystkie pliki.

Premiera Call of Duty: Black Ops 4

Najnowsza odsłona będzie najbardziej zaawansowaną częścią jeśli chodzi o tryb rozgrywki online. Na pole bitwy wracają Specjaliści, ale to nie oni będą głównymi bohaterami gry. Najważniejsza w serii zawsze była broń i nie inaczej będzie tym razem. Twórcy obiecują, że system broni został zmodyfikowany bardziej niż we wszystkich trzech częściach Black Ops razem wziętych. Przebudowany został model ich animacji, a każda broń ma mieć swój własny pakiet dodatków (wcześniej były one uniwersalne). Dodatkowo dostępny będzie tryb Operatora, jeszcze bardziej pozwalający personalizować broń. Gracz będzie musiał się uczyć broni i tego jakie może mieć możliwości każda sztuka.

Zdrowie nie będzie się automatycznie regenerować. Będzie trzeba do tego użyć specjalnego przycisku i jak twierdzą twórcy, przycisk ten ma być tak samo istotny jak ten odpowiedzialny za ładowanie broni. Dzięki takiemu systemowi zdrowia, Call of Duty: Black Ops 4 będzie bardziej taktyczne od poprzednich części. Co więcej, w grze nie będzie wspomaganych skoków i biegania po ścianach.

To jednak nie wszystko. Twórcy mocno stawiają na Świadomość Sytuacyjną – to jedna z umiejętności specjalisty Recona, który odkrywa przeciwników na minimapie. Innym specem będzie na przykład Torque, który skutecznie spowolni przeciwników tworząc osłony.

Ponadto do serii wracają Rozgrywki Ligowe, które pozwolą na większą rywalizację pomiędzy graczami.

W grze będzie też tryb Battle Royale z ogromną mapą zawierającą pojazdy naziemne jak latające. Tryb ma nosić nazwę Blackout.

A co z trybem Zombie? W Call of Duty: Black Ops 4 gracze zmierzą się z całkiem nowym wrogiem – Zakonem. Każdy z bohaterów rozgrywki ma mieć nowe charakterystyczne dla siebie umiejętności. Co interesujące, gracze mają mieć możliwość dostosowania rozgrywki w trybie Zombies według własnych potrzeb. Modyfikacją mają ulegać nawet same zombie. Już od momentu premiery, dostępne mają być trzy sezony trybu Zombie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.