Premiera Xbox One w Polsce. Wszystko co musisz wiedzieć

Premiera Xbox One w Polsce. Wszystko co musisz wiedzieć
Newsy Polecamy! XOne
xbox oneDane techniczne sprzętu, zestawy dostępne w sklepach oraz gry warte uwagi, a także takie, na które warto czekać.
Microsoft swoją trzecią konsolę stacjonarną pokazał 21 maja 2013 roku. Było to ogromne wydarzenie w branży. Gracze spragnieni nowych sprzętów w końcu dostali to, na co czekali - zapowiedź nowej generacji. W tym samym roku Xbox One trafił do sprzedaży w 13 krajach. W tym między innymi do USA, Francji, Niemczech, czy Wielkiej Brytanii. Niestety, na liście nie było Polski. Aż do dziś. Microsoft w końcu postanowił oficjalnie wesprzeć kolejne 26 krajów i tym sposobem 5 września 2014 roku ma miejsce premiera Xbox One w Polsce.

Co w środku piszczy, czyli Xbox One i dane techniczne

[caption id="attachment_10447" align="alignright" width="285"]xbox one kontra reszta Xbox One w porównaniu z innymi konsolami: od lewej PS3, Xbox 360, Xbox One i PS4[/caption] Jak nietrudno się domyślić, Xbox One jest dużo potężniejszą maszyną od Xboksa 360. Dysponuje 8-rdzeniowym procesorem oraz 8 GB RAM-u. Dla porównania sprzęt od Microsoftu poprzedniej generacji miał trójrdzeniowy procesor i zaledwie 512 GB RAM-u. Na pokładzie Xboksa One znajduje się też większy dysk – 500 GB. Dostępne są również specjalne edycje konsoli, które mają dwa razy więcej przestrzeni. Różnice są również w napędzie. Tym razem Microsoft zastosował Blu-Ray zamiast DVD. Warto też dodać, że Xbox One działa na całkiem innej architekturze procesora niż Xbox 360, dlatego też nie można na nim zagrać w gry z poprzedniej konsoli. Różnice widać też na zewnątrz. Xbox One mimo że jest nowszym sprzętem od Xboksa 360, to niestety nieco utył. Cały sprzęt jest dużo większy od poprzednika, zarówno pod względem długości, szerokości oraz wysokości. Microsoft nie zapomniał również o ogromnym zasilaczu. Wielkością bardzo podobny do tego, który był w modelu 360. Szkoda, że do tej pory producent nie uporał się z tym zbędnym dodatkiem. Konkurencja już w poprzedniej generacji sobie z tym poradziła. Na plus należy natomiast zaliczyć zmiany, jakie zaszły w padzie. Przede wszystkim poprawiono d-pad, czyli popularny krzyżak. Ten przypomina bardziej rozwiązanie zastosowane w Dual Shocku. Jest więc precyzyjniej. Microsoft pozbył się też wystającego z tyłu miejsca na dwie baterie. Teraz wkłada się je we wkomponowaną w cały kontroler tylną pokrywę.

XBOX ONE DANE TECHNICZNE:

tabela

Nie wszystko gotowe na premierę

Niestety okazuje się, że premiera Xbox One w Polsce nie jest idealna. Otóż w konsoli brakuje kilku istotnych aplikacji. Przedstawiciel Microsoftu potwierdził, że zabraknie takich funkcji jak Xbox Music oraz Xbox Video. Te mają zostać dodane w późniejszym czasie. Ponadto Kinect nie będzie wykorzystywał komend głosowych w języku polskim. Dla tych, którzy zdecydują się na zakup Xboksa One z Kinectem, będzie możliwość korzystania z komend głosowych, ale w języku angielskim. Wtedy też całe menu trzeba będzie zmienić z polskiego na angielski. Szkoda.

Ile to wszystko kosztuje – zestaw Xbox One w różnych wersjach

Konsolę w najtańszej wersji można kupić od dziś za 1699 złotych. W zestawie oprócz samego sprzętu, pada, kabli oraz słuchawek znajdują się dwie gry: FIFA 15 oraz Forza MotorSport 5. Obie w formie elektronicznej. Warto jednak nadmienić, że oficjalna premiera FIFY 15 będzie miała miejsce 26 września, zapewne więc do pobrania na dysk będzie dopiero po tej dacie. Zobaczcie poniżej, jakie zestawy są dostępne z oficjalnej dystrybucji.

Xbox One - zestaw za 1,699.00 złotych (cena sugerowana)

xbox-one-2 Zawartość
 • Konsola Xbox One
 • Bezprzewodowy kontroler
 • karta FIFA 15 do pobrania treści w grze
 • karta Forza Motorsport 5 do pobrania treści w grze
 • 14 dni dostępu do konta Xbox Live Gold
 • kabel HDMI
 • zestaw słuchawki z mikrofonem
 • zasilacz

Xbox One - zestaw za 1,999.00 złotych (cena sugerowana)

xbox-one-3 Zawartość
 • Konsola Xbox One
 • czujnik Kinect
 • kontroler z limitowanej serii Day One
 • osiągnięcie Day One
 • karta FIFA 15 do pobrania treści w grze
 • karta Dance Central: Spotlight do pobrania treści w grze
 • 14 dni dostępu do konta Xbox Live Gold
 • naklejka Xbox
 • Kabel HDMI
 • Zestaw słuchawki z mikrofonem
 • Zasilacz
Na oficjalnej polskiej stronie Xboksa One można znaleźć jeszcze kilka zestawów. Między innymi konsolę tylko z FIFĄ 15 (opcja z Kinectem lub bez), a także w przyszłości mają się pojawić Xbox One wraz z Sunset Overdrive oraz Xbox One z Call of Duty: Advanced Warfare. Ten ostatni w specjalnych, militarnych barwach i dyskiem 1TB (zdjęcie poniżej). xbox one2

Te gry warto mieć

Mamy jeszcze dla Was kilka naszych propozycji gier, w które koniecznie powinniście zaopatrzyć się sięgając po Xboksa One. Nasze typy to Forza Motorsport 5, Dead Rising 3 oraz Ryse. Tylko jedna z tych produkcji dostępna jest poza nową konsolą Microsoftu, a mianowicie Dead Rising 3 (premiera na PC miała miejsce wczoraj). Ryse również niebawem pojawi się na komputery osobiste. Lista polecanych gier na Xbox One:

Forza MotorSport 5:

Dead Rising 3:

Ryse:

Na co warto czekać, czyli przyszłość Xbox One

Tutaj z pewnością można wymienić sporo gier, także takich, które są multiplatformowe. My jednak staramy się zwrócić uwagę na produkcje będące wyróżnikiem dla konkretnej konsoli. Dlatego też mając Xboksa One nie możecie pominąć w przyszłości takich gier jak Halo 5, Forza Horizon 2 oraz Rise of the Tomb Raider (to czasowy exclusive na Xboksa One).
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie