Premiera Xbox One w Japonii. Sklepy gotowe na szturm klientów, a tymczasem… pustka

Japończycy woleli się wyspać niż zarywać nockę w kolejce po nową konsolę Microsoftu.

XONE wkracza do kraju Kwitnącej Wiśni i choć nie od dzisiaj wiadomo, że to rynek Nintendo oraz Sony, spodziewaliśmy się nieco większego zainteresowania konsolą od giganta z Redmond.


Serwis Kotaku zebrał kilka zdjęć sprzed dużych japońskich sklepów, które przy premierze PS4 czy 3DS-a były masowo oblegane przez klientów. Niektórzy zajmowali miejsce nawet dzień wcześniej, by zdobyć upragniony sprzęt. Z poniższych fotek wynika, że do takich raczej nie zalicza się Xbox One.

Z drugiej strony może być i tak, że Japończycy po prostu zmienili upodobania zakupowe i zamiast męczyć się w tłumie niewyspanych graczy, wolą zamówić konsolę przez internet. Wszystko pokażą pierwsze wyniki sprzedaży, które powinniśmy poznać za kilka dni.

Przypominamy, że jutro Xbox One wkracza oficjalnie do Polski. Jak sądzicie, konsola ma szansę podjąć rękawicę i stanąć do równej walki z PlayStation 4? Dajcie znać w komentarzach, a poniżej kilka ujęć sprzed pustych japońskich sklepów (choć przed niektórymi pojawiało się kilku klientów!).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

6 Shares
Share6
+1
Tweet