Premiera The Last of Us 2 przesunięta z powodu Death Stranding?

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że w listopadzie tego roku na rynek wskoczy Death Stranding, a już dochodzą nas słuchy, że wpłynęło to na premierę The Last of Us 2.

Przed chwilą pisaliśmy, że tajwański oddział PlayStation wygadał się przedwcześnie odnośnie daty premiery Death Stranding. Oczekiwana gra od Hideo Kojimy ma zadebiutować ekskluzywnie na PS4 w dniu 8 listopada 2019 roku. Co w takim razie z The Last of Us 2? Czy ustawienie dwóch wielkich premier w zbliżonym okresie to dobry pomysł? No, nie bardzo.

The Last of Us 2 dopiero w 2020 roku?

Jason Schreier z Kotaku skomentował kilkanaście minut temu przeciek na temat premiery Death Stranding takimi oto słowami:

Wygląda na to, że premiera Death Stranding została ustawiona na listopad. The Last of Us 2 zaplanowano również na jesień 2019 r., ale właśnie usłyszałem, że gra została przesunięta na początek 2020 r., prawdopodobnie luty? Tak czy inaczej, dziki rok na PS4.

The Last of Us 2 premiera

Jason Schreier to dobrze poinformowany dziennikarz i choć nie należy wierzyć jego słowom jak wyroczni, na pewno nie można mu odmówić dobrych informatorów. Przesunięcie premiery TLoU 2 na początek 2020 roku ma sens z punktu widzenia biznesowego, ponieważ wypuszczenie dwóch dużych gier AAA w tym samym kwartale na pewno wpłynęłoby negatywnie na sprzedaż. Tak, Sony zapewnia sobie mocny start na przyszły rok.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.