Już niedługo pożegnamy Origin. EA zapowiada zmiany na swojej platformie

Już niedługo pożegnamy Origin. EA zapowiada zmiany na swojej platformie
Newsy

EA zamierza zmienić nazwę Origin na EA Desktop App. Znacznym modyfikacjom ulegnie też interfejs użytkownika.

Wielu graczy narzeka na fakt, że ich biblioteka gier wymaga żonglowania kilkoma platformami. Problem ten stara się rozwiązać GOG Galaxy, który skupia w sobie dostęp do wariantów od niemal wszystkich wydawców, jednak wciąż nie jest to rozwiązanie idealne.

Szczególnie mocno obrywa się autorskiej aplikacji EA Games – Origin – która zbiera baty za pochłanianie sporej ilości zasobów i dalekie od idealnego działanie. Wydawca zapowiedział spore zmiany, które mogą rozwiązać część tych problemów.

Po pierwsze, Origin zostanie przemianowany na EA Desktop App. Prościej się nie dało, ale przynajmniej od razu wiadomo o co chodzi.

Drugą, istotną zmianą będzie całkowita przebudowa interfejsu użytkownika. Aplikacja ma być wygodniejsza w obsłudze, płynniej działająca i bardziej funkcjonalna. Firma chce położyć też większy nacisk na funkcje społecznościowe, które w Origin praktycznie nie istniały.

Według przedstawicieli firmy, EA Desktop App ma nie być tylko zmianą interfejsu i nazwy platformy, ale też lepszym ukazaniem tego, na czym chce skupić się wydawca.

Nie wiadomo jeszcze kiedy zmiany wejdą w życie, jednak raczej nie nastąpi to w przeciągu najbliższych tygodni. EA Desktop App znajduje się aktualnie w fazie zamkniętych testów.

Origin możecie pobrać w tym miejscu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie