Postal 3 zniknął ze sprzedaży. Twórcy serii są szczęśliwi, bo to straszne g#@no

Postal 3 usunięty ze sprzedaży. Twórcy serii są niezwykle szczęśliwi
Newsy PC

Już nie kupicie gry Postal 3 na Steam. Członkowie studia Running with Scissors są z tego powodu bardzo szczęśliwi, bo nienawidzą tej części.

Seria Postal jest o tyle specyficzną marką, że ciężko tu mówić o grach “dobrych” i “złych”. W końcu w całej swojej istocie wszystko jej tutaj skrajnie głupie. Jeżeli jednak patrzeć pod względem realizacji pomysłów twórców, “dwójka” na zawsze pozostanie w sercach graczy. I nie chodzi tu jedynie o sentyment, ale też o brak poważnej konkurencji. Trzecia część okazała się przecież kaszaną totalną.

Crap absolutny Postal 3 wycofany

Przedstawiciele studia Running with Scissors (twórcy marki i pozostałych części serii) poinformowali na swoim Twitterze, że Postal 3 nie jest już dostępny w sprzedaży i najpewniej nigdy nie zostanie przywrócony. Nie wdawano się w wyjaśnienia, ale ma to związek z licencją DRM oraz “syfnością” gry.

W związku z problemami z DRM w Postal 3 i ogólną tandetą samej gry, oficjalnie nie jest ona już sprzedawana na Steamie. Nie mieliśmy kontroli nad stroną, więc nie mogliśmy uczynić jej darmową, zanim zaczęły się problemy z DRM. Przynajmniej ludzie nie będą już kupować tego śmiecia!

– czytamy na Twitterze RWS

Dla studia to dobra wiadomość. Nie od dziś wiadomo, że Postal 3 okazał się koszmarną grą, nawet jak na tak “niskolotną” serię. Wiecie, “dwójka” miała jednak specyficzny humor i sporo rzeczy do robienia, a “trójka” to w zasadzie odarcie cyklu ze wszystkiego, co czyniło go wyjątkowym. Oczywiście deweloperzy nie strzelają sobie tym samym w stopę, bo usunięta już gra nie powstała u nich. Odpowiada za nią rosyjskie studio Trashmasters (nazwa zobowiązuje), aktualnie nieistniejące.

Jeżeli jednak chcielibyście znów poczuć specyficzny klimat serii, ale przy tym świetnie się bawić – macie polskie Postal: Brain Damaged. W tym miejscu znajdziecie naszą recenzję tej perełki w sam raz dla fanów boomer shooterów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie