Miał być żart na Prima Aprilis, a wyszła gra lepsza od poprzednich części. I do tego za darmo

Gra za darmo. Miało być Prima Aprilis, wyszła zadziwiająco dobra gra
Newsy PC

Na Steam dostępna jest nowa gra za darmo i tym razem mowa o Poostall Royale, czyli prima aprilisowym żarcie od Running With Scissors.

Jeżeli jesteście fanami Postala, w sumie nie mogliście liczyć na nic lepszego. No dobra, może i mogliście, ale “trójka” to chłam tak tragiczny, że aż twórcy marki się od niej odsunęli. Z kolei “czwórka” o podtytule No Regerts jest co najwyżej średnim tworem o wątpliwej jakości. Sytuację tej marki ratuje fantastyczne Postal: Brain Damaged, ale to w sumie zupełnie co innego.

Gra za darmo i to dla fanów Postala

I “czym innym” jest też Poostall Royale, ale można śmiało powiedzieć, że jak na grę RWS, jest zadziwiająco dobrze. Nie ma chyba sensu oczekiwać po tym tytule czegoś wybitnego, choć gracze są w zdecydowanej większości nastawieni pozytywnie. Gra obecnie może pochwalić się “bardzo dobrymi” opiniami społeczności; aż 92% recenzji graczy na Steam jest pozytywnych. Sukces? Na to wygląda.

Poostall Roayle zaczęło jako żart na Prima Aprilis 2023, ale gra mimo wszystko istnieje, jest zupełnie darmowa i zaskakująco solidna. To tak naprawdę top-down shooter, w którym nie ma zbyt wielu rewolucyjnych mechanik (w sumie to nie ma żadnej), ale wciąż posiada klasyczny “kloaczny” humor, z którego znana jest ta seria. Przy tym oferuje jednak zadziwiająco konkretną rozgrywkę, smaczki dla fanów serii i oczekiwaną od lat misję z gołębiami.

Strzelaj na swój sposób przez wiele fal bezmózgich NPC-ów, którzy są dosłownie zaprogramowani tylko po to, aby biec w twoją stronę, krzycząc losowe rzeczy nagrane z toalety za pomocą taniego mikrofonu USB. Porównaj swój wynik z przyjaciółmi, jeśli ich masz. Ciesz się pięknymi zasobami, które kupiliśmy i nawet nie zadaliśmy sobie trudu, żeby je zrobić!

– “chwali się” na karcie gry Running with Scissors

Jeżeli jesteście ciekawi, jak bardzo Poostall Royale jest lepsze od poprzednich tragedii, zapraszam w to miejsce. Co ciekawe, gra ma być rozwijana i doczeka się kolejnych darmowych aktualizacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie