Polski TEAM #1 zwycięzcą turnieju e-sportowego GEFORCE CUP

Polski TEAM #1 zwycięzcą turnieju e-sportowego GEFORCE CUP
E-sport Newsy PC

Najlepsze cztery drużyny podzieliły się nagrodami pieniężnymi w łącznej wysokości 15 000 dolarów.

Fani League of Legends, najpopularniejszej na świecie gry typu MOBA, od ponad miesiąca śledzili eliminacyjne rozgrywki w e-sportowym turnieju GEFORCE CUP. W wielkim finale zmierzyły się polskie TEAM #1 oraz TEAM REBELS, które pokonały w drodze do ostatecznej bitwy wiele uznanych drużyn.

Obie ekipy brały udział w turniejach kwalifikacyjnych, do których zapisało się aż 236 drużyn (1180 zawodników). Łącznie z finałami rozegrano 200 meczów. Eliminacje wyłoniły cztery najmocniejsze formacje, które w finałach walczyły z czterema zaproszonymi europejskimi ekipami.

Już w pierwszym meczu finałów doszło do ogromnej niespodzianki, ponieważ polski TEAM REBELS wyeliminował z dalszej gry aktualnych mistrzów Niemiec, EURONICS Gaming, przez wielu ekspertów uważanych za faworytów do wygrania całego turnieju. TEAM #1 w ćwierćfinale rozprawili się z inną zaproszoną gwiazdą, Schalke 04, reprezentantem znanego klubu sportowego, który zdecydował się zainwestować w e-sport.

W półfinałach TEAM REBELS pokonał Sector One, holenderską grupę, która wygrała turniej WCA podczas tegorocznego Gamescomu, a TEAM #1 nie miał większych problemów z kolejną rewelacją kwalifikacji, czyli rumuńskim Nexus Gaming.

Finał to sukces ekipy TEAM #1 w składzie Wojciech „Tabasko” Kruza, Marcin „IceBeasto” Lebuda, Paweł „Woolite” Pruski, Sebastian „Sebekx” Smejkal oraz Paweł „Delord” Szabla, prowadzonej przez charyzmatycznego trenera Adriana „Hatchy” Widerę.

Źródło: NVIDIA

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie