Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Polski shooter World War 3 – zwiastun, premiera, szczegóły!

The Farm 51 ujawniło dzisiaj pierwszy trailer oczekiwanej strzelaniny militarnej World War 3. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że jeszcze w tym roku grę zobaczymy we wczesnym dostępie na Steam.

Polski deweloper opublikowała właśnie trailer World War 3 (do obejrzenia na końcu newsa). – Jesteśmy niezmiernie dumni, że po wielu latach pracy, możemy oficjalnie zaprezentować World War 3 graczom z całego świata! Wierzymy że spotka się on z ciepłym przyjęciem wśród fanów sieciowych FPS-ów i miłośników militariów. Nie ustajemy w wysiłkach nad udoskonalaniem projektu, który już wkrótce będziemy tworzyć wspólnie! – powiedział Kamil Bilczyński, dyrektor kreatywny projektu.

World War 3 – tryby gry

The Farm 51 informuje, że w World War 3 znajdziemy tryb Warzone (połączenie bitew piechoty, pojazdów opancerzonych i nowoczesnych dronów) oraz Recon (świeże podejście do trybu battle royale).

Warzone to dynamiczne, intensywne wymiany ognia w bitwach o umocnione punkty, wymagających współpracy zarówno w drużynie jak i pomiędzy piechotą a jednostkami pancernymi. Nastawiony na taktykę Recon umożliwia natomiast graczom współpracę w małych oddziałach zwiadowczych pozostawionych na własną rękę na wrogim terytorium z misją przetrwania i przejęcia celów wysokiego znaczenia (HVT – High Value Target).

World War 3

Realizm i mapy oparte na prawdziwych lokacjach

Nastawienie na współpracę w zespole, obecność narodowych sił zbrojnych, rzeczywiste lokacje, pełna świadomość ciała żołnierza i wszechstronny system personalizacji uzbrojenia umożliwią graczowi doświadczenie autentycznego, współczesnego pola walki. Dodatkowymi czynnikami budującymi autentyzm World War 3 są m.in. realistyczny system balistyczny, zaawansowany system pancerzy oraz dokładne odwzorowanie broni i ekwipunku żołnierzy. Gra powstająca we współpracy z wojskowymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi i konsultantami branży wojskowej  pokazywać będzie konsekwencje każdej bitwy w kontekście globalnej kampanii na strategicznej mapie wojennej – czytamy na oficjalnej stronie World War 3.

Ciekawe jest również to, że wszystkie mapy World War 3 oparte są o prawdziwe lokacje takie jak ulice Warszawy, Berlina czy Moskwy (kolejne lokacje w planie) odwzorowanie z dużą dbałością o szczegóły.

World War 3 i personalizacja bez granic

Dochodzi do tego bardzo rozbudowana personalizacja postaci, broni, pojazdów, sprzętu taktycznego czy mundurów. W grze zobaczymy setki kombinacji i jak podkreśla deweloper, jeśli da się coś zrobić w prawdziwym życiu – da się to zrobić w World War 3.

Premiera World War 3, bez pay-to-win oraz lootboksów

Data premiery ostatecznej wersji World War 3 nie jest jeszcze znana i wiadomo jedynie, że shooter pojawi się w tym roku we wczesnym dostępie na Steam. Wbrew początkowym zapowiedziom, tytuł nie będzie rozprowadzany w systemie darmowym. Za strzelaninę zapłacimy jednorazowo i kropka. Na szczęście twórcy nie zaserwują nam systemu pay-to-win, w grze nie będzie lootboksów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%