Z taką płytą główną nawet amator wyciśnie maksimum możliwości sprzętu

Cena za najnowsze rozwiązanie od Asusa nie jest mała.

Historia płyt głównych ASUS Republic of Gamers (ROG) zaczęła się dekadę temu od oryginalnego Crosshair stworzonego dla procesorów AMD Athlon 64. Teraz ROG Crosshair VI Extreme skupia się na AMD Ryzen. Najnowszy Crosshair został zaprojektowany pod wysokiej jakości konstrukcje, o które zabiegają entuzjaści PC i których potrzebują overclockerzy, aby uwolnić potencjał Ryzena.

Overclocking i chłodzenie, także dla amatorów

Inżynierowie ROG poświęcili dużo czasu, aby rozgryźć jak uzyskać jak najwięcej z każdej z platform. Wysiłki te zaowocowały usprawnieniami dla zaprawionych overclockerów, takimi jak punkty sondowania kluczowych sygnałów za pomocą multimetru, oraz funkcjami, które pozwalają odnieść się do zachowań w temperaturze poniżej zera. Użytkownicy nie muszą mieć doświadczenia z ekstremalnym chłodzeniem, aby przesuwać granice możliwości swojego sprzętu. Auto-Tuner w Crosshair VI Extreme umożliwia amatorom podkręcenie sprzętu za pomocą pojedynczego kliknięcia. To wyjątkowo konfigurowalne narzędzie współdziała z charakterystyką każdego sprzętu i chłodzenia zastosowanego w systemie, dzięki czemu zostanie docenione nawet przez zaprawionych weteranów, którzy większość zmian ustawień wprowadzają ręcznie.

ROG Crosshair VI Extreme posiada podwójne sloty PCIe x16 z technologią ASUS SafeSlot wzmocnione metalowym obiciem oraz dodatkowym lutowaniem, aby zapobiec uszkodzeniom wynikłym w skutek nieostrożnego użytkowania. Sloty są od siebie oddzielone tak, żeby dać 2,5-calowym kartom graficznym (tj. wiodąca w swojej klasie ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti) odpowiednio dużo miejsca. Co więcej, trzeci slot x16 jest dostępny dla trójstronnego CrossFireX z kartami o podwójnych slotach.

Cały zastęp złącz USB tylko czeka na podłączanie do nich armii urządzeń. Użytkownik może osiągnąć prędkość 10 GB/s z USB 3.1 drugiej generacji, które jest dostępne dzięki wewnętrznemu złączu do obudowy oraz poprzez porty typu C i A na tyle. Zintegrowaną sieć dostarcza kontroler firmy Intel do sieci przewodowej Gigabit Ethernet oraz moduł 802.11ac z ulepszoną anteną 2×2 do Wi-Fi. Łączność bezprzewodowa może zostać dodatkowo rozszerzona do urządzeń peryferyjnych dzięki Bluetooth 4.1.

ROG Crosshair VI Extreme będzie dostępny u wiodących dystrybutorów w Polsce na początku sierpnia w orientacyjnej cenie 1295 zł.

Źródło: Asus

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.