Wymagania gier idą w górę – jaka karta graficzna będzie dobra na 2022?

ASUS Dual RTX 2060 OC EVO
PG Exclusive

Jeśli kochasz nowe gry i kupujesz je zaraz po premierze, powinieneś liczyć się z tym, że musisz dysponować odpowiednio wydajnym sprzętem. Ogromny wpływ na jakość korzystania z takich programów ma np. karta graficzna. Jaki model takiego komponentu sprawdzi się najlepiej w 2022 roku?

Karty graficzne na miarę 2022 roku

Na rynku co roku pojawiają się zupełnie nowe karty graficzne. Zapaleni gracze powinni postawić na modele wydajne, takie jak np. PNY RTX 2060 Blower czy ASUS Dual RTX 2060 OC EVO. To produkty z nieco wyższej półki cenowej, jednak pozwalają one na uzyskanie bardzo dobrego stosunku ceny do jakości. Cechują się korzystnymi parametrami technicznymi i umożliwiają komfortowe granie w najnowsze produkcje, nawet o większych wymaganiach sprzętowych.

Można również zdecydować się na karty graficzne z nieco niższej półki, jednak wówczas trzeba liczyć się z tym, że mogą one nie pozwalać na wyświetlanie doskonałych efektów wizualnych najnowszych produkcji. W średniej półce cenowej pojawia się m.in. model BIOSTAR Rad RX560 OC GAMING. Jest on chętnie wybierany przez graczy, jednak sprawdzi się tylko w przypadku oprogramowania o niezbyt wysokich wymaganiach. W przypadku bardziej zaawansowanych gier grafika będzie wyświetlana nieco gorzej.

Wysokiej jakości karty graficzne dopasowane do zróżnicowanych potrzeb znajdziesz m.in. na stronie internetowej sferis.pl.

Jaką kartę graficzną warto wybrać?

Karty graficzne są dostępne w wielu różnych odsłonach. Najważniejsze jest jednak dopasowanie odpowiedniego modelu do budżetu na ten cel, a także własnych potrzeb. Nie wszystkie gry wymagają kupowania najdroższych i najnowszych podzespołów tego typu. Czasem wystarczą starsze karty graficzne. Co więcej, większość programów można z powodzeniem otworzyć nawet w sytuacji, gdy parametry Twojego komputera nie odpowiadają tym preferencyjnym. Wówczas trzeba się jednak liczyć z nieco gorszymi efektami wizualnymi.

Przed wybraniem danej karty graficznej należy zatem skupić się na następujących czynnikach:

  • budżet przeznaczony na ten cel,
  • potrzeby dotyczące karty graficznej,
  • wymagania systemowe wybranych gier,
  • stosunek jakości do ceny w przypadku danego produktu,
  • sposób korzystania z karty graficznej.

Jeśli więc korzystasz z gier, które nie mają zbyt dużych wymagań systemowych, możesz z powodzeniem postawić na kartę graficzną ze średniej półki. W nieco lepszych, gotowych komputerach doskonale spiszą się też modele zastosowane domyślnie przez producenta.

Jeśli natomiast zwracasz bardzo dużą uwagę na jakość grania w gry, w tym także prędkość ich pracy i efekty wizualne, możesz postawić na karty graficzne z wyższej półki. Trzeba jednak pamiętać, że najnowsze i zdecydowanie najbardziej zaawansowane modele kosztują nawet ponad 5000 zł.

Czy wymiana karty graficznej wystarczy?

Wymiana karty graficznej to nie wszystko. Współpracuje ona bowiem z wieloma innymi podzespołami komputera. Z tego powodu często konieczne jest wymienienie także kilku pozostałych elementów urządzenia, w tym np. procesora lub pamięci RAM. Dopiero wówczas nowa karta graficzna będzie mogła rozwinąć swoje pełne możliwości i pozwalać na komfortowe korzystanie z najnowszych produkcji. Trzeba również pamiętać, że karta graficzna oraz wszelkie pozostałe elementy wymieniane przez Ciebie muszą być kompatybilne z pozostałymi podzespołami komputera, zwłaszcza z płytą główną. W innym przypadku konieczne może okazać się zakupienie jeszcze innych podzespołów, co skutkuje zamieszaniem i zbędnymi kosztami.

Źródło: Materiał Partnera

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie