Gracze wspominają uśmiercone marki PlayStation. Za którymi tęsknią najbardziej?

Fani wspominają najlepsze marki PlayStation, które już nie istnieją
Newsy PS2 PS3 PS4 PS5 Retro

PlayStation w ciągu wielu lat swojego istnienia powołało do życia mnóstwo fantastycznych IP. Wiele z nich dziś już niestety nie funkcjonuje.

Od dawna powtarzam, że Resistance w formie next-genowego FPS-a nastawionego na fabułę mógłby potężnie zamieść konkurencję. Sony ma jednak w portfolio mnóstwo innych, równie genialnych IP.

Wróćmy na chwilę do zapomnianych IP PlayStation

Ghost of Tsushima, Horizon albo nawet The Last of Us to stosunkowo “nowożytne” marki od japońskiego producenta, które cieszą się olbrzymią popularnością. Tak dużą, że nawet produkcje na nich oparte wykorzystywane są m.in. w sporze między Sony a Microsoftem. Nie zapominajmy również o dawnych seriach, które wciąż są kontynuowane, albo powstają na nowo, jak choćby God of War czy Gran Turismo.

W tym wszystkim wielu graczy tęskni jednak za pewnego rodzaju klasykami z dawnych lat, choćby z czasów PS2. Pewien fan wrzucił na Reddita zdjęcie będące kompilacją kultowych gier od PlayStation, które zaginęły w pomrokach dziejów. Pyta przy okazji, za którymi najbardziej franczyzami tęsknią gracze. Oczywiście od razu posypała się lawina komentarzy. Co ciekawe, nie wszystkie jednoznacznie brzmią nostalgicznie, a część graczy chciałaby po prostu ograć kultowe tytuły w nowoczesnym wydaniu.

Wśród komentarzy szczególny prym wiedzie seria Resistance, Twisted Metal (które ponoć otrzyma kolejną odsłonę) czy Jak & Daxter. Inni wskazują na Sly Coopera, który w wydaniu PS5 mógłby faktycznie olśnić fanów skradanek i zręcznościówek. Plotek w sprawie odświeżenia cyklu było sporo, ale Sony niedawno potwierdziło, że nic takiego nie powstaje. Tak jak rzekome nowe InFamous. Wiele osób wskazuje również na brak czegokolwiek mogące konkurować z Motorstorm, a niektórzy tęsknią za Killzone’em. Ta ostatnia seria została najpewniej zabita przez słabą sprzedaż i mierne oceny ostatniej części cyklu, Shadow Fall.

A za którymi dziś “nieaktywnymi” markami PlayStation tęsknicie najbardziej Wy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Zdjęcie główne: Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie