State of Play - PlayStation

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Chyba ktoś straci pracę. PlayStation przypadkiem ujawniło przejęcie kolejnego studia

Japoński oddział PlayStation przypadkiem zdradził przejęcie kolejnego studia. Sony nie próżnuje i uzupełnia swój katalog deweloperów. Do PS Studios dołączy Bluepoint Games.

Sony poszło na spore zakupy. Niedawno pisaliśmy o potwierdzeniu przejęcia Housemarque, ale cała sprawa jest jeszcze ciekawsza. Wygląda na to, że ktoś z japońskiego oddziału PlayStation trochę się zagapił.

Na Twitterze pojawił się post ogłaszający przejęcie Housemarque, ale załączona grafika mówi o Bluepoint Games. Wpis został już oczywiście usunięty i zastąpiono go tym z odpowiednik obrazkiem. Cóż, wygląda na to, że Sony przypadkiem ujawniło swój kolejny ruch.

PlayStation przejmuje Bluepoint Games - zrzut ekranu
Źródło: ResetEra

Możemy z całą pewnością powiedzieć, że powyższa grafika nie jest fałszywa. Zwróćmy uwagę, że dostawiono do niej wycinek zrzutu ekranu z remake’u Demon’s Souls. Co więcej, żartowniś nie miałby czasu na przygotowanie fałszywego obrazka, bowiem niefortunne (dla Sony) ogłoszenie pojawiło się dokładnie wtedy, kiedy wpis na blogu PlayStation.

Cóż, póki co musimy zaczekać na oficjalne powitanie Bluepoint w rodzinie PS Studios. Teraz jest to już tylko kwestią czasu. O przejęciu mówiło się zresztą już od paru lat i fani studia zdecydowanie mają się z czego cieszyć. To bardzo cenny nabytek dla PS Studios i całego Sony. Miejmy nadzieję, że mistrzowie remake’ów szykują też nowy projekt, który przywróci do życia kolejnego klasyka.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się