PlayStation przejmuje Housemarque

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sony zrobiło dobre zakupy. Twórcy Returnal oficjalnie w rodzinie PlayStation

PlayStation potwierdziło zakup studia Housemarque. Twórcy Returnal oficjalnie zasilą szeregi PS Studios i szykują już nowe projekty.

Sony postanowiło zainwestować w jeden z zespołów, z którym współpracuje od wielu lat. Twórcy bardzo dobrego Returnal oficjalnie dołączyli do PS Studios.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu dołączamy do rodziny PlayStation Studios! To daje naszemu studiu jasną przyszłość i stabilną możliwość kontynuowania podejścia skoncentrowanego na rozgrywce, przy jednoczesnym eksperymentowaniu z nowymi metodami przekazywania narracji i przesuwaniu granic tej nowoczesnej formy sztuki. Lokalnie, w Helsinkach, oznacza to również, że oficjalnie poszerzymy rodzinę PlayStation o rozwijający się ośrodek przemysłowy i zabezpieczymy dziedzictwo najstarszego studia gier w Finlandii.

– napisał współzałożyciel Housemarque, Ilari Kittinen
Źródło: Ogłoszenie Sony

Jeśli śledzicie branżowe doniesienia, nie jest to wielkim zaskoczeniem. O przejęciu Housemarque mówiło się od dłuższego czasu. Returnal najpewniej było swoistym testem mającym pomóc Sony w podjęciu decyzji. Dodatkowo sam debiut rzekomo spełnił oczekiwania wydawcy z nawiązką.

Jakkolwiek przewidywalny by nie był to ruch ze strony Sony, jest to bardzo pozytywna wiadomość. Housemarque to szalenie utalentowany zespół i miejmy nadzieję, że ich kolejna gra będzie równie zaskakująca, co Returnal.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się