PlayStation State of Play zapowiedziane! Zobaczymy nowe gry

PlayStation banuje graczy i blokuje dostęp do ich gier, bez powodu
Newsy PS4 PS5

Po miesiącach plotek i domysłów, Sony wreszcie zapowiedziało pokaz PlayStation State of Play. Pokaz odbędzie się już za tydzień.

Prezentacja zaplanowana jest na 2 czerwca i wystartuje o północy czasu polskiego. Transmisję będzie można oglądać Na Twitchu oraz YouTube, a całość powinna potrwać około pół godziny.

State of Play zawrze w sobie kilka ciekawych punktów. Sony potwierdziło, że ujrzymy nowe i te ujawnione już gry third-party zmierzające na PS4 i PS5, a także rzut oka na pierwsze tytuły, które trafią na PS VR2. Niestety najpewniej zabraknie dużych produkcji od PlayStation Studios, co rozczaruje niektórych fanów.

Co możemy zobaczyć na PlayStation State of Play?

Niedawno Square Enix potwierdziło, że jesteśmy blisko kolejnej prezentacji Final Fantasy XVI. Producent gry sugerował, że niedługo ujrzymy nowiutki zwiastun, a więc nie zdziwiłbym się, gdyby najnowsze FF zaszczyciło widzów State of Play.

Nikt nie byłby też zbytnio zaskoczony, gdyby na State of Play zaprezentowany został kolejny zwiastun Forspoken. Plotki mówią, że premiera gry może zostać opóźniona, więc być może w zamian otrzymamy nowy pokaz rozgrywki lub ładny trailer.

Jeśli chodzi o tytuły mniejszego kalibru, spodziewałbym się prezentacji gier niezależnych, między innymi Little Devil Inside i Stray. Obie pozycje mają ukazać się w tym roku i są promowane przez Sony, więc również są dobrymi kandydatami do pojawienia się na wydarzeniu.

PlayStation wspomniało też wprost, że mamy spodziewać się pokazów nowych gier. Na razie możemy jedynie gdybać, jakie tytuły zostaną zaprezentowane, ale przynajmniej wiemy z całą pewnością, że nie zabraknie świeżych produkcji.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie