Cierpliwość popłaca. Final Fantasy XVI już na ostatniej prostej, niedługo pokaz gry

Final Fantasy XVI - grafika
PS5

Nie widzieliśmy nowych materiałów z Final Fantasy XVI od dłuższego czasu, choć twórcy obiecywali, że pokaz takowych jest już blisko. Producent gry zapewnił, że niedługo wreszcie ujrzymy nowy zwiastun.

Naoki Yoshida potwierdził w trakcie transmisji na żywo, że najnowszy trailer produkcji jest już ukończony, ale jego publikacja została przesunięta w wyniku nieujawnionych okoliczności – podaje aitakimochi. Producent ujawnił też, że zwiastun zostanie opublikowany już niedługo, choć nie podał konkretnej daty lub nawet przybliżonego terminu.

Biorąc pod uwagę, że FFXVI jest grą ekskluzywną dla PlayStation 5, niewykluczone, że zwiastun zostanie zaprezentowany przez Sony. Być może doczekamy się State of Play poświęconego nowemu tytułowi Square Enix, ale możliwe również, że nowe Final Fantasy będzie częścią większego pokazu nowych gier zmierzających na konsole PlayStation.

Yoshida potwierdził również, że Final Fantasy XVI jest w dużej mierze ukończone. Deweloperzy pracują jednak nad optymalizacją i poprawkami błędów. Nie wiadomo, jak dużo czasu zajmie udoskonalanie gry i kiedy możemy spodziewać się jej premiery. Wieść o dobrze przebiegającej produkcji jest jednak pokrzepiająca. Chyba nikt nie chce powtórki z Final Fantasy XV.

Pod koniec kwietnia Naoki Yoshida zapowiedział, że prace nad grą chylą się ku końcowi. Nie nastawiałbym się jednak, że zagramy jeszcze w tym roku, choć jest to w pewnym stopniu możliwe.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie