Resistance 3 od PlayStation

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Resistance 3 kończy 10 lat w dniu, kiedy PlayStation organizuje wielki pokaz

PlayStation Showcase 2021 startuje już 9 września. Wielki pokaz gier Sony odbywa się akurat wtedy, kiedy 10 rocznicę wydania w Europie obchodzi Resistance 3.

Na nietypowy zbieg okoliczności zwrócili uwagę gracze, ale to samo Insomniac Games przypomniało o bardzo istotnym święcie serii Resistance. Dekadę temu zadebiutowała ostatnia (pomijając Burning Skies z PS Vita) odsłona serii. Choć szanse na czwartą część opowieści o świecie opanowanym przez Chimerę zostały już dawno pogrzebane, fani cyklu nadal mają nadzieję na jej powrót. Nadzieja umiera ostatnia, prawda?

Na forach fanów PlayStation nietrudno natknąć się na ciekawe spekulacje. Według nich, istnieje szansa, że Sony przywróci markę do życia w formie remastera trylogii. Według mnie szansa na to są dość niewielkie, ale zawsze jakieś.

Wspomniany wcześniej zbieg okoliczności dodatkowo służy plotkom. Co więcej, Insomniac pracuje nad grą multiplayer, a Resistance takowy posiadało. Może i jest to trochę naciągane, ale zawsze zwiększa szanse na możliwy powrót serii. Jeśli Sony dziwnym trafem zdecyduje się na przywrócenie marki, kto wie, może nawet doczekamy się zapowiedzi na PlayStation Showcase 2021? Byłoby świetnie, ale ta teoria nadal mnie do siebie nie przekonuje.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się