Resistance 4 - plotki o powrocie serii

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Powrót Resistance nie brzmi już jak nierealne marzenie. Oferty pracy w Insomniac przykuły uwagę graczy

Gracze znów spekulują na temat Resistance 4. Wszystko przez oferty pracy w Insomniac Games, które poszukuje deweloperów gry multiplayer.

Niedawno informowaliśmy, że Resistance 4 miało szansę powstać, ale projekt ostatecznie anulowano. W efekcie marka całkowicie zniknęła z rynku i o kontynuacji nie było mowy przez wiele lat.

Insomniac Games rozpoczęło jednak poszukiwania nowych deweloperów. Co więcej, studio mówi wprost, że pracuje nad grą multiplayer. Poszukiwany jest cały zespół, łącznie z osobami odpowiedzialnymi za historię, przerywniki filmowe, mechaniki i tak dalej. Wiemy, że studio prawie na pewno pracuje nad Marvel’s Spider-Man 2, ale dodatkowo rozwija też jeszcze jeden projekt.

Gracze wychwycili pewną ciekawostkę. Jeśli spojrzymy na historię deweloperów, zauważymy, że studio pracowało już nad grami z elementami sieciowymi. Tryby online pojawiały się w Ratchet & Clank oraz Sunset Overdrive, ale najbardziej rozwinięty multiplayer pojawił się właśnie w serii Resistance. Nic dziwnego, że fani trochę zapomnianej już marki odzyskali nadzieję na jej powrót.

Czy oznacza to, że Resistance 4 z całą pewnością powstaje? Nie nastawiałbym się na to, choć nic nie jest pewne. Dodatkowo mam wrażenie, że Sony nie bez powodu zrezygnowało z tego IP. O ile wszystkie gry z cyklu były przyzwoicie oceniane i nieźle się sprzedawały, zabrakło na nie miejsca w nowym katalogu marek PlayStation.

Nie możemy wykluczać, że nowe Resistance faktycznie powstaje. Patrząc jednak na oferty pracy, przypuszczam, że Insomniac szykuje coś na kształt gry-usługi. Resistance moim zdaniem średnio nada się jako baza pod tego typu produkcję. Cóż, marzyć zawsze można, prawda?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się