PlayStation przyszłością Sony. Mamy najnowszy raport finansowy

Z najnowszego raportu japońskiego giganta wynika, że w zasadzie tylko dział odpowiedzialny za gry wypracowuje zyski.

Sony podało właśnie najnowsze dane finansowe. Do 31 marca tego roku koncern sprzedał ponad 22 miliony sztuk PlayStation 4. Co ciekawe, najlepszy były ostatnie 12 miesięcy, w których to udało się znaleźć 14 milionów klientów.

Z raportu wywnioskować można, że to właśnie dział odpowiedzialny za gry, przynosi koncernowi największe zyski, reszta to niestety dokładanie do interesu. Nie bez powodu Sony sprzedało takie marki jak Vaio (laptopy) i do dziś płaci za to dodatkową cenę związaną z restrukturyzacją. Jednak zarząd ma nadzieję, że w kolejnych latach od sprzedaży tej marki, uda się wyjść na plus. Niestety do końca dobrze nie jest i sam dział gier nie jest w stanie pociągnąć całego koncernu. Dlaczego? Według raportu wszystkie działy w sumie wygenerowały stratę w wysokości miliarda dolarów. Prognozy na kolejne lata są jednak lepsze. Nadzieją jest między innymi rosnące zainteresowanie konsolą PlayStation 4, a także fakt, że koszty produkcji sprzętu stają się mniejsze, co dodatkowo działa na korzyść koncernu.


Raport finansowy przynosi jeszcze inne interesujące wiadomości. Między innymi takie, że spada sprzedaż konsoli PlayStation 3, co jednak nie powinno specjalnie dziwić. Przenośna konsolka Sony – PS Vita, również nie radzi sobie za dobrze. Pytanie, czy w ogóle jeszcze samo Sony wierzy w świetlaną przyszłość tego sprzętu? Szczerze wątpię.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

6 Shares
Share6
+1
Tweet