Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

PlayStation przyszłością Sony. Mamy najnowszy raport finansowy

Z najnowszego raportu japońskiego giganta wynika, że w zasadzie tylko dział odpowiedzialny za gry wypracowuje zyski.

Sony podało właśnie najnowsze dane finansowe. Do 31 marca tego roku koncern sprzedał ponad 22 miliony sztuk PlayStation 4. Co ciekawe, najlepszy były ostatnie 12 miesięcy, w których to udało się znaleźć 14 milionów klientów.

Z raportu wywnioskować można, że to właśnie dział odpowiedzialny za gry, przynosi koncernowi największe zyski, reszta to niestety dokładanie do interesu. Nie bez powodu Sony sprzedało takie marki jak Vaio (laptopy) i do dziś płaci za to dodatkową cenę związaną z restrukturyzacją. Jednak zarząd ma nadzieję, że w kolejnych latach od sprzedaży tej marki, uda się wyjść na plus. Niestety do końca dobrze nie jest i sam dział gier nie jest w stanie pociągnąć całego koncernu. Dlaczego? Według raportu wszystkie działy w sumie wygenerowały stratę w wysokości miliarda dolarów. Prognozy na kolejne lata są jednak lepsze. Nadzieją jest między innymi rosnące zainteresowanie konsolą PlayStation 4, a także fakt, że koszty produkcji sprzętu stają się mniejsze, co dodatkowo działa na korzyść koncernu.

Raport finansowy przynosi jeszcze inne interesujące wiadomości. Między innymi takie, że spada sprzedaż konsoli PlayStation 3, co jednak nie powinno specjalnie dziwić. Przenośna konsolka Sony – PS Vita, również nie radzi sobie za dobrze. Pytanie, czy w ogóle jeszcze samo Sony wierzy w świetlaną przyszłość tego sprzętu? Szczerze wątpię.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się