Zdziwię się, jeśli PlayStation nie przejmie wkrótce tego studia

State of Play - PlayStation - nowe gry
PS4 PS5

Niedawno sam Jim Ryan potwierdził, że PlayStation planuje kolejne przejęcia studiów. Na celowniku mogą być grube ryby branży, ale Sony z pewnością zaopatrzy się też w mniejsze zespoły. Jeden z nich to według mnie prawie pewniak.

W sieci pojawiają się zdjęcia ze studia Deviation Games. Nie musicie się specjalnie wysilać aby zobaczyć, że zespół ewidentnie ceni sobie kontroler DualSense. Deviation zdaje się wręcz krzyczeć: Sony, kochamy waszą nową konsolę, kupcie nas!

Oczywiście sam fakt umieszczenia kontrolera DualSense w centrum uwagi w studiu to za mało, aby wysnuć teorię, że Deviation zostanie przejęte przez Sony. Przypominam jednak, że obie firmy w zeszłym roku ogłosiły ścisłą współpracę. Deviation przygotowuje wraz z PlayStation markę zmierzającą na PS5.

Jeśli śledzicie wieści o przejęciach Sony na bieżąco, z pewnością pamiętacie, że Niebiescy kupili pod koniec marca zespół Haven. W zeszłym roku firmy również ogłosiły współpracę i na przejęcie firmy nie czekaliśmy zbyt długo.

Sony ewidentnie przejmuje studia, z którymi dobrze się współpracuje. Kupiło już chociażby Housemarque, Bluepoint, Bungie i Firesprite – ze wszystkimi tymi studiami pracowało w przeszłości. Jeśli Deviation zda (lub już zdało) egzamin jakości, moim zdaniem prawie na pewno zostanie przejęte. To tylko kwestia czasu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie