Szef PlayStation mówi o kolejnych przejęciach studiów. „Wchodzimy w samonapędzający się cykl”

PlayStation Studios - grafika
PS4 PS5

Ostatnio w sieci pojawiły się doniesienia wskazujące, że PlayStation wkrótce zapowie kolejne przejęcie. Teraz o kupowaniu studiów i wydawców wypowiedział się sam szef gamingowego oddziału Sony, Jim Ryan.

Ryan wspomniał, że firma planuje kolejne zakupy studiów i/lub wydawców. Mówił o tym też w lutym, przed przejęciem Haven Studios i po zapowiedzeniu kupna Bungie. Ryan twierdzi, że Sony wchodzi w „samonapędzający się cykl, w którym sukces rodzi sukces„.

Jesteśmy w naprawdę dobrym miejscu z PlayStation Studios i to już od kilku lat. Sukces krytyczny i komercyjny gier, które tworzą… to pozwoliło nam na znaczne inwestycje w tworzenie zawartości.
Rozwijamy nasze studia organicznie i poprzez przejęcia. W ciągu 2021 roku przejęliśmy pięć studiów, prowadzimy rozmowy z Bungie i planujemy kolejne (przejęcia – red. ). Dzięki temu wchodzimy w samonapędzający się cykl, w którym sukces rodzi sukces.

– powiedział Jim Ryan w podcaście
Transkrypcja dzięki VideoGamesChronicle

Informacja o planach na dalsze przejęcia nie jest specjalnie zaskakująca. Sony zapewniało, że w trakcie generacji PS5 dostarczy graczom całą masę tytułów ekskluzywnych – ma ich być najwięcej w historii PlayStation. Aby to osiągnąć, firma potrzebuje dodatkowych zespołów.

Sony zapewne będzie chciało też umieścić swoich najważniejszych partnerów pod banderą PS Studios, aby nie zgarnął ich Microsoft. Gigant z Redmond nie boi się nawet największych i potencjalnie przełomowych przejęć (patrz – Activision Blizzard), co daje Sony jasno do zrozumienia, że nie warto się wahać z zakupami.

A kogo mogą przejąć Niebiescy? Na razie to jedna wielka niewiadoma. Ostatnio podzieliłem się z Wami teorią, że firma może mieć na oku między innymi Capcom, Arc System Works, Square Enix i Kojima Productions. To jednak tylko niektóre z bardzo wielu możliwych opcji.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie