PlayStation rzekomo ogłosi powrót „ekstremalnie popularnej” marki. O co może chodzić?

nowe gry na ps4 i ps5 - logo PlayStation
PS5

Stosunkowo nowy leaker podzielił się interesującymi wiadomościami o PlayStation. Rzekomo planują powrót znanej marki i to jeszcze z zapowiedzią w tym roku.

AKTUALIZACJA: Źródło przecieku zostało oficjalnie potwierdzone jako niewiarygodne.

Ciąg dalszy artykułu sprzed aktualizacji.

Lista życzeń fanów PlayStation jest już i tak wystarczająco długa.

PlayStation powróci do klasyki

Video Game Leaks to stounkowo nowy leaker, który dostarcza niepotwierdzonych informacji o znanych markach i planach firm gamingowych. Do tej pory jedno jego konto już zablokowano. Trafnie zajawił bowiem Pokemon Scarlet/Violet, które chwilę później się potwierdziło. Internauci zwracają także uwagę, iż inne jego przecieki również okazywały się celne.

Tym razem padła niezwykle intrygująca informacja, związana z marką PlayStation. Sony planuje ponoć powrócić do znanej dobrze graczom serii gier.

PlayStation podobno ogłosi powrót „ekstremalnie popularnej” serii w czwartym kwartale 2022 roku, a prace nad grą są podobno „ukończone w około 70%”.

– twierdzi Video Game Leaks na Twitterze

Oczywiście należy traktować powyższą deklarację z dużą dozą dystansu. Niemniej i tak warto ją przeanalizować – fani różnych zapomnianych IP od dawna marzą o ich powrotach. No i, co należy pamiętać, słowa leakera nie wskazują, że chodziłoby konkretnie o markę samego Sony, tylko o serię, którą PlayStation chce wskrzesić. Przecieki od dawna wskazują na nową część Silent Hill, inFamous, Jak and Daxter i, co niemal pewne, Twisted Metal. Być może VGL właśnie mówi o którejś z tych serii.

Sensowny również byłby powrót choćby Resistance, Metal Gear Solid, Parasite Eve, SOCOM czy Uncharted, choć osobiście uważam, że może chodzić o raczej o nieco starszą serię. Praktycznie każde z tych IP przewijało się już w przeciekach od innych insiderów.

Mam więcej informacji na ten temat, ale zanim cokolwiek opublikuję, czekam na odpowiedź z mojego źródła, aby się upewnić.

– wyjaśnia VGL

Istnieje szansa, że nie będziemy musieli czekać aż na koniec bieżącego roku. Być może VGL zweryfikuje te informacje i przekaże nam więcej wieści w tej sprawie niebawem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie