Pokemon Scarlet i Violet na pierwszym zwiastunie. Gry zapoczątkują 9-tą generację stworków

Pokemon Scarlet Violet - Pikachu
Switch

Pod koniec 2022 roku zadebiutują dwie nowe gry Pokemon zatytułowane odpowiednio Scarlet i Violet. To pierwsze produkcje, które zaoferują światu spotkanie się z kolejną gamą stworków, tym razem już z 9-tej generacji. Poznaliśmy 3 pierwsze z nich – startery kolejnego regionu.

Niewielu wie, ale 27 lutego przypada święto Pokemonów. Tego dnia 26 lat temu miała miejsce premiera pierwszych gier z tej znanej na całym świecie serii. W związku z tym dziś odbyła się specjalna prezentacja, która została zakończona poniższym zwiastunem dwóch nowych produkcji, które zapoczątkują 9-tą generację Pokemonów.

Na ten moment nie wiadomo za wiele na temat Pokemon Scarlet i Violet. Zapowiada się na to, że Game Freak zachowa formułę rozwiniętą w Legends: Arceus – dzikie Pokemony będą chodziły po świecie gry. Nie jest to jednak potwierdzona informacja, choć z powyższego zwiastuna można tak wywnioskować.

Poniżej zamieszczam wizerunek pierwszych 3 poznanych Pokemonów, które są jednocześnie starterami 9-tego regionu. Oznacza to, że gracze po rozpoczęciu swojej poke-przygody będą mogli przygarnąć do swojego zespołu jednego z wymienionych dżentelmenów.

Pokemon Scarlet Violet - startery
Źródło: pokemon.com

Data premiery Pokemon Scarlet i Violet nie jest jeszcze dokładnie znana, ale ma się odbyć pod koniec tego roku. Obie gry są tytułami ekskluzywnymi na Nintendo Switch i w myśl tradycji powinny różnić się od siebie jedynie kilkoma elementami, w tym paletą ekskluzywnych dla siebie stworków. Ma to na celu zachęcić graczy do wymian między sobą, by mogli skompletować Pokedex.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie