PlayStation też ma problem. Była pracownica stawia poważne zarzuty

PlayStation - logo z ogniem
PS4 PS5

Od dłuższego czasu coraz więcej mówi się o kulturze pracy w różnych korporacjach i firmach. Teraz problematyczna sytuacja dotyczy jednak PlayStation.

Zaledwie chwilę po nowych rewelacjach w sprawie Activision Blizzard, PS również zostało pozwane.

PlayStation pozwane

Ostatnio coraz więcej mówi się o tym, jak wygląda praca w różnych wielkich firmach. Czasami niestety zdarza się, że wyżsi rangą pracownicy dopuszczają się nielegalnych praktyk na swoich podwładnych.

Koronnym przykładem jest tutaj przecież Activision Blizzard. W firmie nie tylko dopuszczano się molestowania i mobbingu, ale również prezes miał rzekomo o wszystkim wiedzieć, co być może doprowadzi do jego zwolnienia. O sprawie wypowiadały się największe firmy współpracujące z wydawcą – Sony i Microsoft. Teraz to właśnie Sony jest pod ostrzałem.

Była pracownica PlayStation pozwalała firmę za dyskryminację ze względu na płeć oraz za bezpodstawne zwolnienie z pracy. Emma Majo, była analityk ds. bezpieczeństwa IT uważa, że korporacja dopuszczała się skandalicznych praktyk również wobec innych kobiet.

Sony dyskryminuje pracownice, w tym te, które są kobietami i które identyfikują się jako kobiety, w zakresie wynagrodzeń i awansów oraz poddaje je kulturze pracy zdominowanej przez mężczyzn.

Pozew Emmy Majo

Kobieta twierdzi, że jej przełożony nie słuchał jej uwag oraz nie zwracał uwagi, jeżeli chodzi o awansowanie w firmie. Została rzekomo zwolniona po tym, gdy wypowiedziała się na ten temat. Firma broni się, twierdząc, że tak naprawdę zwolnioną ją, bo zamknięto cały jej wydział. Co ciekawe, zdaniem Majo, nigdy w tym zespole nie pracowała.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie