Jim Ryan - szef PlayStation

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Szef PlayStation upomina prezesa Activision. Jim Ryan jest „oszołomiony” oskarżeniami

Szef PlayStation, Jim Ryan, miał wysłać list do swoich pracowników, w którym odnosi się do oskarżeń skierowanych w szefa Activision Blizzard. Bobby Kotick rzekomo wiedział o molestowaniu w firmie i nic z tym faktem nie robił, a dodatkowo rzekomo sam źle traktował pracowniczki.

Kierownictwo PlayStation miało przeczytać artykuł oskarżający Koticka, co wywołało „przygnębienie” i „oszołomienie” w zarządzie firmy – czytamy w raporcie Bloomberg. Ponadto Jim Ryan twierdzi, że Activision Blizzard „nie podjęło wystarczających działań w celu rozwiązania problemu głęboko zakorzenionej kultury dyskryminacji i molestowania”. Bloomberg podaje, że szef Niebieskich miał upomnieć Bobby’ego Koticka.

Zwróciliśmy się do Activision natychmiast po opublikowaniu artykułu, aby wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie i zapytać, w jaki sposób zamierzają odnieść się do twierdzeń zawartych w artykule. Nie wierzymy, że ich oświadczenia dotyczące odpowiedzi właściwie odnoszą się do sytuacji.

– miał napisać Jim Ryan w wiadomości do pracowników
Źródło cytatu: Bloomberg

Sprawa jest o tyle ważna dla Activision, że wydawca do tej pory miał dobre relacje z PlayStation. Firmy wielokrotnie ściśle ze sobą współpracowały, ostatnio przy okazji Call of Duty: Vanguard.

W lipcu deweloperzy pracujący dla Activision Blizzard strajkowali, a niedawno odbył się kolejny strajk. W trakcie jest kilka spraw w sądzie i inwestorzy domagają się odejścia Bobby’ego Koticka.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%