Szef PlayStation upomina prezesa Activision. Jim Ryan jest “oszołomiony” oskarżeniami

Jim Ryan - szef PlayStation
PS4 PS5

Szef PlayStation, Jim Ryan, miał wysłać list do swoich pracowników, w którym odnosi się do oskarżeń skierowanych w szefa Activision Blizzard. Bobby Kotick rzekomo wiedział o molestowaniu w firmie i nic z tym faktem nie robił, a dodatkowo rzekomo sam źle traktował pracowniczki.

Kierownictwo PlayStation miało przeczytać artykuł oskarżający Koticka, co wywołało “przygnębienie” i “oszołomienie” w zarządzie firmy – czytamy w raporcie Bloomberg. Ponadto Jim Ryan twierdzi, że Activision Blizzard “nie podjęło wystarczających działań w celu rozwiązania problemu głęboko zakorzenionej kultury dyskryminacji i molestowania”. Bloomberg podaje, że szef Niebieskich miał upomnieć Bobby’ego Koticka.

Zwróciliśmy się do Activision natychmiast po opublikowaniu artykułu, aby wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie i zapytać, w jaki sposób zamierzają odnieść się do twierdzeń zawartych w artykule. Nie wierzymy, że ich oświadczenia dotyczące odpowiedzi właściwie odnoszą się do sytuacji.

– miał napisać Jim Ryan w wiadomości do pracowników
Źródło cytatu: Bloomberg

Sprawa jest o tyle ważna dla Activision, że wydawca do tej pory miał dobre relacje z PlayStation. Firmy wielokrotnie ściśle ze sobą współpracowały, ostatnio przy okazji Call of Duty: Vanguard.

W lipcu deweloperzy pracujący dla Activision Blizzard strajkowali, a niedawno odbył się kolejny strajk. W trakcie jest kilka spraw w sądzie i inwestorzy domagają się odejścia Bobby’ego Koticka.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie