Szef Xbox - Phil Spencer
0 komentarzy

Szef Xbox krytykuje Activision Blizzard. Bezpośrednie, ale potrzebne słowa

Phil Spencer, szef marki Xbox, przygląda się i ocenia współpracę z Acitivision Blizzard. Krytykuje jednocześnie zarząd firmy, który miał ukrywać nielegalne praktyki.

CEO Acitivision Blizzard, Bobby Kotick, miał rzekomo mieć pełną świadomość tego, jak wygląda sytuacja w jego firmie.

Szef Xbox dołącza do krytyki Activision Blizzard

Zgodnie z najnowszym raportem redakcji Bloomberg, szef Xbox, Phil Spencer, postanowił przyjrzeć się bliżej współpracy jego marki z Activision Blizzard. Firma ta ostatnio spotyka się z olbrzymią krytyką ze względu na dopuszczanie się molestowania i wykorzystywania pracowników.

Co szczególnie istotne to fakt, że nawet CEO Activision Blizzard, Bobby Kotick, miał w pełni zdawać sobie sprawę z tego, jak wygląda sytuacja. Do tego samemu również miał dopuszczać się nielegalnych praktyk. Nie dziwi więc fakt, że pracownicy domagają się jego usunięcia.

Ostatnio szef PlayStation skrytykował wydawcę i producenta gier wideo, a teraz dołączył do niego CEO Xbox. Phil Spencer miał wystosować list, który widziała redakcja Bloomberg. Serwis podaje, że Spencer „ocenia wszystkie aspekty relacji z Activision Blizzard i wprowadzi bieżące proaktywne zmiany”. Jest on „zaniepokojony i zasmucony tragicznymi wydarzeniami i czynami”.

„Nie ma miejsca na takie zachowanie w naszej branży” – podkreśla w liście Spencer. Zaniepokojenie ze strony Xbox i PlayStation może odbić się bardzo negatywnie na kondycji Activision Blizzard. Firma wydaje przecież praktycznie każdą swoją produkcję na konsolach obu firm.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%