Szef Xbox krytykuje Activision Blizzard. Bezpośrednie, ale potrzebne słowa

Szef Xbox - Phil Spencer
Xbox Series Xbox Series S XOne

Phil Spencer, szef marki Xbox, przygląda się i ocenia współpracę z Acitivision Blizzard. Krytykuje jednocześnie zarząd firmy, który miał ukrywać nielegalne praktyki.

CEO Acitivision Blizzard, Bobby Kotick, miał rzekomo mieć pełną świadomość tego, jak wygląda sytuacja w jego firmie.

Szef Xbox dołącza do krytyki Activision Blizzard

Zgodnie z najnowszym raportem redakcji Bloomberg, szef Xbox, Phil Spencer, postanowił przyjrzeć się bliżej współpracy jego marki z Activision Blizzard. Firma ta ostatnio spotyka się z olbrzymią krytyką ze względu na dopuszczanie się molestowania i wykorzystywania pracowników.

Co szczególnie istotne to fakt, że nawet CEO Activision Blizzard, Bobby Kotick, miał w pełni zdawać sobie sprawę z tego, jak wygląda sytuacja. Do tego samemu również miał dopuszczać się nielegalnych praktyk. Nie dziwi więc fakt, że pracownicy domagają się jego usunięcia.

Ostatnio szef PlayStation skrytykował wydawcę i producenta gier wideo, a teraz dołączył do niego CEO Xbox. Phil Spencer miał wystosować list, który widziała redakcja Bloomberg. Serwis podaje, że Spencer „ocenia wszystkie aspekty relacji z Activision Blizzard i wprowadzi bieżące proaktywne zmiany”. Jest on „zaniepokojony i zasmucony tragicznymi wydarzeniami i czynami”.

„Nie ma miejsca na takie zachowanie w naszej branży” – podkreśla w liście Spencer. Zaniepokojenie ze strony Xbox i PlayStation może odbić się bardzo negatywnie na kondycji Activision Blizzard. Firma wydaje przecież praktycznie każdą swoją produkcję na konsolach obu firm.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie